Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor akaratlanul is durván...

Sokszor akaratlanul is durván megsértek embereket, pszichopata lennék?

Figyelt kérdés
Általában akkor ha valamiben hibáznak mások vagy úgy érzem/értékelem hülyének néznek engem (pl. múltkor lett volna időpontom egy pszichológussal, de már másodjára kavart az egyeztetett időpontokkal). Én mindig mindent dokumentálok a határidőnaplómban, ez az eddigi munkáim során ragadt rám. És másoktól is elvárom a precizitást. Azt viszont főleg nem tolerálom, hogy engem néz hülyének, az időpont kavarásában. Ez csak egy kiragadott példa, de sokszor járok így az impulzivitásom és a hirtelen haragú természetem miatt (bár ez inkább érzékenység). Valaki tud valami megoldást ajánlani, hogyan tudnék jobban uralkodni ezeken a dolgokon? (könyv, terápia bármi)
2016. máj. 23. 17:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon nehezen kezelem az érzelmi kitöréseimet és ezek miatt nagyon rossz színben tudom feltüntetni magamat és utána később persze rájövök és megbánom, mert még ha az adott helyzetben igazam is volt, nem ez a módja a konfliktuskezelésnek.
2016. máj. 23. 17:32
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichopata biztos nem vagy. Ők nem túlérzékenyek. Egyébként mintha én írtam volna a soraidat. Nem vagyok magamra én sem büszke. Szerintem egyszerűen túlérzékeny,túlságosan önérzetes,nem túl toleráns emberek vagyunk.
2016. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül és van egy lelki társam...persze lehet ilyen életszakaszban vagyunk. Azért nem mindig voltam ilyen. Vagyis máskor is érzékeny voltam, de nem így reagáltam le...Csak mostanában kicsit sok dolog gyülemlett fel bennem, főleg sok elfojtott düh, agresszió. Sokat tűrtem és besokalltam mindentől és most támadok és aztán ha valaki palira akar venni, vagy csak hibázik, már rázúdítok minden kritikát és abszolút intoleráns vagyok, mert velem is mindenki az volt. Tudom nevetséges, de ez van...meg sokszor régen nem szóltam vissza, csendben tűrtem és most átestem a ló túloldalára, mert megvédem magam túlságosan is. Amúgy a pszichológus hölgynek az nem tetszett, hogy érveltem. Erre elkezdett kiabálni velem és akkor én még inkább érveltem (határidőnapló, telefonbeszélgetés).
2016. máj. 23. 22:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Töltöttem ki neten személyiségzavarokra vonatkozó teszteket (főleg angol oldalakon), amik jellemzőek voltak: hisztrionikus személyiségzavar, ill. a borderline. Persze ezek nem bírnak diagnosztikus értékkel, de mind2 olyan személyiség, akik könnyen sértenek másokat.
2016. máj. 23. 23:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy neurotikus, hiperszenzitív személyiség vagyok (ezt pszichiáter állapította meg). Csak ennek ellenére tudok pszichopataként is viselkedni, ez így utalhat borderline-ra. Ami tuti, hogy kicsit hipochonder vagyok (mindezen öndiagnosztizálási próbálkozások fényében).
2016. máj. 23. 23:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen át tudom érezni,én is teljesen így vagyok,ahogyan te. Én is borderline is vagyok. Nálam mondjuk nem átmeneti ez a fajta viselkedés/gondolkodás,hanem àltalános. Többnyire a szeretteimmel szemben nyilvánulnak meg ezek a dolgok,idegenekkel ritkán kerülök összetűzésbe.
2016. máj. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:( Nő vagy egyébként? Bár teljesen lényegtelen, csak kíváncsiság. Úgy érzem az vagy. Persze más ezt szimplán hisztiként értelmezi, hát lehet az is, nyilván. Nézőpont kérdése.
2016. máj. 24. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Nő vagyok igen. Nálam ez az egész több hisztinél,mert mikor látszólag minden rendben,belül bennem borzasztó dolgok mennek végbe. Arról nem is beszélve,hogy képtelen vagyok elfogadható módon érezni,és sajnos viselkedni is. Nekem minden perc kihívás,és kudarc,mert nem a helyzetnek megfelelően érzek,gondolkodok,nem tudok beillszkedni a társadalomba. Egész másképp vagyok bekötve,mint kéne. Ez nem hiszti,bárcsak annyi volna.
2016. máj. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasonlitunk, durva...
2016. máj. 25. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!