Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető hogy Asperger...

Elképzelhető hogy Asperger szindrómás vagyok? Ha igen, hová tudok ezzel kapcsolatban segítségért fordulni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Olyan sokat tudnék mondani, hogy inkább egyből rá is térek.

Sok olyan dolog van, ami miatt 22 évesen (F) erre kezdtem gyanakodni. Ilyen például, hogy nagyon fontos számomra az idő: kínosan pontos vagyok és folyton az órát nézem, ráadásul bizonyos tevékenységeket is időhőz kötök (pl. pontosan 10:00-kor megyek ki kávét inni és nem korábban és nem később, bár ezen próbálok változtatni). Gyerekkoromban sok ilyen "betanult napi rutinom" volt (pl. hogy pontosan hogyan száljak be a zuhany alá stb.), de egy idő után elkezdtek idegesíteni és megpróbáltam direkt nem úgy tenni. Így ma már nem sok ilyen van, de még mindig szükségem van valamilyen szintű állandóságra. Gyerekkoromban (és ritkán most is) a "fejemben maradt" egy hallott kifejezés, vagy mondat és hosszú percekig ezeket ismételgettem magamban.

Másik dolog, hogy szinte soha sem hazudok (vagy legalábbis irreálisan kényelmetlennek érzem, ezért megpróbálom elkerülni). De ezt gyerekkoromban egész extrém módon eltúloztam, pl. sokszor nevettek ki amiatt, mert olyan általános kérdésekre is mint hogy "fáj a hasad?" úgy éreztem, muszáj a lehető legpontosabb(nak vélt) választ adnom (pl. "a gyomorfalat borító nyák elvékonyodása okozhat hasi bántalmakat" és egyéb baromságok), ezt mára sikerült kinőnöm.

Talán az is erre utal, hogy nem élvezem sem a bulikat, se a koncerteket se semmi mást, amit egy normális ember (pl. fél óránál tovább nem tudok senkivel sem beszélgetni sajnos), sokkal jobban szeretek problémákat megoldani (pl. ezért kezdtem el programozni és az elektronikával foglalkozni), amivel szó szerint úgy tudok 6-8 órákat eltölteni, hogy észre sem veszem. De ezen kívül szinte semmi sem érdekel, ami miatt még kevésbé tűnök szimpatikusnak.

Viszont gondjaim vannak még mindig bizonyos helyzetekben, pl. nem járok társaságba, mert attól tartok, valami olyat fogok mondani, ami nem odaillő. Nagyjából ezért kb. csak 1-2 barátom van, akivel tartom is a kapcsolatot, barátnőm sohasem volt, de lassan jó lenne már. Internetes kérdőíveket is néztem, több szerint lehet szó Aspergerről, vagy bármi ilyesmiről, de azok persze nem sokat érnek.

Van néhány dolog, ami viszont nem passzol ebben: pl az "internet szerint" az ilyen emberek remek a memóriájuk, de rossz a nyelvérzékük és szegényes a képzelőerejük, nekem viszont minden fordítva van, pocsék a memóriám, ellenben kiváló a nyelvérzékem és sokáig regényt, verseket stb írtam. Ez persze egyénfüggő lehet.

Sajnos tanácstalan vagyok, ezért kérdezném, hogy van-e MO-on olyan intézet vagy bármi, amihez fordulhatnék, esetleg erre szakosodott pszichológus szakemberek akiket fel lehetne keresnem, hogy végre kiderüljön mi van, mert már elegem van ebből. Az is megfelel, ha pl. egy hasonló terültre készülő pszichológus hallgatóval tudnék beszélni, vagy egy már diagnosztizált Aspergeressel, mert a családban senki sem veszi ezt komolyan. Főleg a "szociális érzékemet" szeretném felturbózni valahogy, de sajnos nem igazán van "Hogyan legyünk normális, szociálisan funkciónáló emeberek" (:D) segédanyag, nekem pedig ilyen explicit "ilyen helyzetekben ezt tedd és ezt ne" típusú dolog használna a legtöbbet. Angol is lehet, nagyjából anyanyelvi szinten beszélek (más nyelvet sajnos még nem).

Köszön a segítséget!!



#Asperger-szindróma #Autizmus-spektrum zavar #szociális képességek gyengesége
2016. máj. 23. 19:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
54%

Engem ezzel diagnoztizáltak az egyik válaszoló áltál is említett intézményben tudtommal magyarországon ez az egyetlen hely ahol ilyesmivel foglalkoznak,de ott is inkább csak gyerekkel szóval nem egy jó hely szerintem...

Ha van bármi kérdésed nekem írhatsz privátban is ha gondolod..

2016. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!