Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha vki soha nem kapott olyan...

Ha vki soha nem kapott olyan apai szeretet amit szeretetnek kellet volna éreznie és nem volt apa-fia kapcsolata sem túl jó az befolyásolhatja a személyiség fejlődést, érzelmeket?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 21:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nahát, mintha én írtam volna :)

Nyugi, nem vagy egyedül. Én szó szerint nem kedvelem az apám, az okok hosszúak, és hasonlóak a tieidhez.

A problémákat, amiket felvetettél, én a következőképpen oldom meg:

Autózás apámmal: ez a legkellemetlenebb dolog az összes közül, próbálom úgy elkerülni az életemben, ahogy csak lehet. A legrosszabb, amikor kérdez vmit, én akkor mindig annyit mondok: aha, és kész, csak minél kevesebbet keljen beszélni.

A többit, amit írtál, teljesen átérzem, aki nem tudja, miről van szó, az sosem fogja átélni, mennyire szörnyű. (gondolok itt a buszmegállós dologra stb.)

Én jelenleg ott tartok, hogy rájöttem, valami nincs meg, amit hiába keresek, egyszerűen azt sem tudom, mi az. Nem személy, nem tárgy, nemtudom, mi, csak annyit érzek, hogy hiányzik.


A saját magam másnak mutatásáról csak annyit, hogy ebben én már mester vagyok, de olyannyira, hogy már nem is zavar egyáltalán. (ebben talán közrejátszik, hogy kiskoromban pár barátomban elég nagyot csalódtam, és ez miatt ma egyetlen egy olyan barátom sincs, aki tudná a titkaim stb.) Olyan, mintha 2 életet élnék, amikor egyedül vagyok, az az igazi, amikor bárki is CSAK körülöttem van, az már egy másik én.


Lehet, hogy sokan hülyének néznek engem/minket, de mégegyszer hangsúlyoznám, aki ezt nem éli át, az nem tudja, hogy ez mennyire rossz (báár, én már megbarátkoztam vele)


U.I.: Sztem amúgy nekünk pszichológus kell, mert ez komoly mentális zavar.


19/f

2010. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én megértelek téged is.

43F

2010. ápr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
23:34 dettó kettős életet élek! senki nem vágja le ezeket a dolgokat h nekem iylen szuper titkos bajaim vannak.suliba, partikba, eddzésen kívülről teljesen mást mutatok így próbálom meg leküzdeni ezta belső fusztrációt...
2010. ápr. 10. 23:58
 14/18 A kérdező kommentje:
valószínű h ovros kell.. de mikor kilépek ebből a gyötrelemből ami midnenap betalál nem fogllakozok vele jót nevetek, pl mikor írtam akérdést nagyon lehangolt voltam egy fura hiányérzettől, most viszont totál jó kedvem van.Elég sokat foglalkozom ama külsőmmel és sztem ennek is köze van ehhez a belső szorongás de kifelé teljesen más kép godolatmenethez..2 hetente hajvágás, midig ugy öltözködök mintha randizni mennék próbálom felhívnia figyelmet magamra de nemvagyok figyelemfeltunésben szenvedő!! régen úgy gondoltam hogy ha ,,tökéletesen" nézek ki mindne megvan oldva de 19éves fejjel rájöttem h az már kevés..else hinnétek ha meglátnátok h iyen problémáim vannak:( egyedül nagyimtól hallottam akita vilgáno alegjobban szeretek h xy teljesen megváltozott miota elköltöztünk tőlük(nagyimék) zárkózotabb lett stb és most faterom nem alkoholista se munkakerülő , felelőségteljes ember nagyon is de azt ami a legfelbecsülhetetlenebb az apai szeret nem kapom meg tőle..:(és tudom h ezmár soha nem fog megváltozni és azt is tudom meredeken változás lesz az éeltemben egy teljesen más ember lehetek,akinek nem lesz az h mindenapos kétségek,balhiszeműségek...írjatok még ez nekem sokat segített már most!
2010. ápr. 11. 00:10
 15/18 anonim ***** válasza:

23:34-es vagyok:

Még az is közös bennünk, hogy faterunk alkoholista volt.

Az enyém sem iszik már, de régen elég sokszor nézett a pohár fenekére, volt, hogy naponta 2x fél liter pálinkát megivott!

Ilyenkor gyakran verte anyámat, mi meg testvéremmel csöndben néztük :S

Ez manapság persze már nem így van, normálisak a családi körülmények (szerencsére). Ezzel oda akartam kilyukadni, hogy valszeg ez játszott főként közre abban a foltban, ami a személyiségfejlődésünkön esett.

Am még mindig, amikor az írásaidat olvasom, azthiszem, hogy én írtam, csak nem tudok róla xD Ilyet még sosem tapasztaltam, tényleg különös :)

A szupertitkos bajokról: rólam még csak elképzelni sem tudnák, hogy vannak. :D Jól tanulok, mindig jókedvem van, rengeteg minden érdekel, sokan nagyon tisztelnek, sztem még én magam sem tudnám pár emberrel a környezetemből elhitetni, hogy ez van. (így attól sem kell féljek, hogy ezen írásaim alapján rámismernek :D)


No mind1, egy szónak is 100 a vége :) Engem megnyugtatott a kérdésed, mert idáig mindig azt hittem, egyedül vagyok ezekkel a bajokkal, de mostmár tudom, hogy nem :D (remélem nem vagyok skizofrén, én nem saját magamnak válaszolgatok xD)

2010. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
dehogyis teljesen normálisak vagyunk sztem ez csak iylen lelki ,,beteg" ség sztem ezvan csak nálam ez amoylan felvilágosodás volt..
2010. ápr. 11. 21:17
 17/18 anonim ***** válasza:
befolyásolhatja, de ez nem törvényszerű. van aki ezen felülkerekedik, és nem hagyja h ez befolyásolja. ésakkor válhat belőle normális férfi, nemilyen anuycikedvence mócsing
2010. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
orvos??? nanemár...ezeket beképzeled magadnak...aki normálisan apával+anyával nő fel, annakis lehetnek ilyen bajai h céltalannak érzi magát. ez fiatalkorban ráadásul baromira jellemző, a fiatalok 95%-a átesik ezen, h nemismeri az útját, a céljait, nemtudja merre tartson, stbstb. nincsen neked semmi bajod bazeg, csak most értél abba a korba h elgondolkodsz a jövődön és nemcsakúgy élsz...gondolkodj tovább, válassz magadnak célt, és érd el. ezt kell csinálni. és nem orvoshoz menni, neked semmi bajod nincsen.
2010. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!