Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok arról az elmélet...

Mit gondoltok arról az elméletről, hogy aki Asperger-szindrómás, annak nagyrészt Neandervölgyi-génjei vannak?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalakon olvastam egy teóriát, hogy a neandervölgyi-ősemberek feltételezett viselkedése nagyrészt egyezett a mai autistákéval, különösen az Asperger-szindrómásokéval.


Egyes paleontológusok úgy tartják, hogy a Homo Sapiens keveredett a Neander-völgyi emberrel, amikor együtt éltek. Aki manapság Asperger-szindrómás, annak nagyrészt, vagy legalábbis az agyműködést szabályozó területen, neandervölgyi génjei vannak.



2016. máj. 28. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat olvastam, hogy az autisták tulajdonságai egy ellenséges környezetben, ahol nincs lehetőségük a másokkal való együttműködésre, kifejezetten előnyt jelentenek és a túlélésüket szolgálják.
2016. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben túlságosan ki van hangsúlyozva az Asperger. Ebben az esetben szerintem jobb lenne az egész autizmusra vonatkoztatni.

Válaszként annyit tudok mondani, hogy ez is csak egy elmélet a millió másik közül, ami jól hangzik és megmagyarázna bizonyos dolgokat, de önmagában nem segít az autizmus elfogadásában.

Én inkább afelé hajlok, hogy az autisták egy teljesen új fajhoz tartoznak, amilyen még sosem volt, de tanult a korábbi fajok hibáiból. A konfliktust pedig az okozza, hogy a közeg, amiben élnek, még elmaradott hozzájuk képest és nem tud velük mit kezdeni.

2016. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Tetszetős elmélet, de nem nagyon bizonyítható. Eddig csak néhány gént találtak, ami tőlük származik.

Egy gyengébb változat, hogy ezek közül egyesek részt vesznek az autizmus kialakításában. Ne feledjük, az egy többgénes betegség! Ezt nehezebb cáfolni, de kevésbé tetszetős is.

2016. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem diagnosztizálják aspergerként, egyszerűen csak enyhébb autizmus. Engem 3 évesen diagnosztizáltak vele, akkor még használták az asperger megnevezést. A családomban egyedül vagyok ezzel, a többiek mind extrovertált, pörgős társasági emberek. Akkor most egy másik emberfajhoz tartozom, mint anyám? 😂
2016. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek. Tetszetős elmélet ugyan, akárcsak az amit egy előző válaszoló említett, hogy egy új faj van kialakulóban, de különösebben nem segít egyik se semmin.
2016. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!