Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszív, személyiségzavaros...

Depresszív, személyiségzavaros ember dolgozat szociális szférában?

Figyelt kérdés
Jelenleg egész "normálisan" vagyok, de sajnos tudom, hogy eléggé labilis személyiség vagyok, és ez bármikor fordulhat (depresszió, borderline, bipoláris affektív zavar, ilyesmiket diagnosztizáltak nekem) A terápiát, meg a gyógyszeres kezelést orvosi javaslat ellenére abbahagytam, és nem is bánom... Ugyanakkor úgy érzem szeretnék emberekkel dolgozni, pl. szociális munkás, vagy hasonlók, amiben az érzékeny lelkületem, és az átérző képesség, empátia plusz pont lehet, ugyanakkor az instabilitásom eléggé ellene szól, valószínűleg hamar romlana az állapotom a tapasztalt dolgok miatt (sajnos egy kósza fél gondolat is elég ahhoz, hogy padlóra kerüljek)... Tudnék ezen valahogy változtatni, van valami módszer arra, hogy ne vegyem annyira magamra a dolgokat? Javasolnátok ilyen embernek, hogy más emberekkel foglalkozzon?

2016. jún. 1. 03:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy a múltban történtekhez képest, kis mértékben már képes vagyok kontrollálni a dolgokat, tehát javuló tendenciát mutatok, azt hiszem, meg sokszor felismerem a kerülendő helyzeteket, gondolatokat, dolgokat
2016. jún. 1. 03:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Én szociális fóviás vagyok.

Gyakran pont az ilyen emberek a legérzékenyebbek,nehezen viselik el az emberi természet nyers valóságát.

Én ha lehetne sosem dolgoznék emberek között,egyszerűn nem bírom elviselni a rosszindulatú,gonosz embereket,és sajnos sok van velőlük..

2016. jún. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értékelem a te hozzáállásodat a kérdéshez, de ez sajnos egyáltalán nem válasz az én kérdésemre.... Mellesleg nekem elég durva szociális fóbiám is volt, ami rengeteget javult azóta (persze sajnoa nem teljes mértékben, de már sokkal-sokkal elviselhetőbb)
2016. jún. 1. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!