Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mazochista vagyok?

Mazochista vagyok?

Figyelt kérdés

Általában mélypontkor jön rám. Amikor túlságosan is stresszes időszakom van, amikor úgy érzem jókora adag nyugtatóra lenne szükségem, ezt használom megoldásként. Nem ütlegelem magam, bár sokszor vágyom arra, hogy a falba üthessek, volt, hogy meg is tettem, de alapvetően az "óvatos kínzás" esik jól. Mikor karcolgatom magam, szépen lassan vésve kezdem, majd egyre bátrabban, mintha színeznék/rajzolnék a bőrömön. Olyankor mély sóhajok közepette, kellemes érzésnek találom, hogy fáj.

Lehet írni, hogy depressziós vagyok, stb. Nekem ez bármennyire furcsa is, jól esik. Ezt találom megoldásnak. Segìteni nem segít, de ha fáj az lefoglal. Mazochista lennék? Csak értelmes válaszokat! 18/L


2016. jún. 2. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A vagdosás, "karcolgatás" lényegében a drogozás egy formája. A fájdalom hatására fájdalomcsillapító hormonok termelődnek, és ezek okozzák a kellemes érzést.
2016. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem mazochista ez még szerintem, de ismerem az érzést mikor kevésbé rossza fájdalom mint maga a valóság, én ezt felváltottam zenére, jobban járok vele.
2016. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!