Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen kedvezményhez van...

Milyen kedvezményhez van jogom ezzel a diagnózissal (F84)?

Figyelt kérdés

Hosszas kivizsgálás után megkaptam az orvosi szakvéleményt, melyben le van írva, hogy Autizmus Spektrumzavarom (F84) van. A mellékelt tájékoztatóban számos kedvezmény/juttatás fel van sorolva, de nem teljesen egyértelmű, hogy én ezzel a diagnózissal a zsebemben melyekre vagyok jogosult. Leginkább az érdekelne, hogy igénybe vehetem-e a 90%-os tömegközlekedési kedvezményt, és ha igen, akkor hová kell mennem az ügy elindításához?

Köszönöm.


23 éves vagyok



2016. jún. 12. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Tuti nem fog járni, magasabb összegű csp-re jogosultság, törvényben meghatározott súlyos fogyatékosság kell hozzá, nem gondolom, hogy ez fennáll.
2016. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem értelek. Az autizmust nem nagyon lehet eljátszani. És hidd el, inkább fizetnék ötszörös árat a vonaton, ha az azt jelentené, hogy életképessé válok.

Nem szeretnék magyarázkodni, hisz a kérdésem nem a diagnózis igaz voltának megvitatására irányult. Ha nem értesz hozzá, kérlek, inkább ne írj sértő dolgokat!

2016. jún. 12. 11:25
 3/6 A kérdező kommentje:
11.25, bocsi, ezt nem neked írtam. Előtted szerepelt itt egy másik hozzászólás, ami eltűnt azóta.
2016. jún. 12. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre a kódra járnak a kedvezmények. Úgy tudom, jelenleg kormányablaknál tudod kérni (korábban a MÁK-nál kellett, de tudomásom szerint ez változott). A szakorvosi diagnózissal keresd fel a kormányablakot és ott érdeklődj. Kapsz egy utazási kedvezményre jogosító kártyát.
2016. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kislányom 4 éves. És egy Nem meghatározott pervaziv (átható)fejlődési zavart (F8490) állapított meg nálaa szakorvos.

A kérdésem az lenne,hogy ezzel az eredménnyel jogosult lenne-e utazási kedvezményre? Vagy csak akkor jogosult ,ha tartós betegnek diagnosztizálják?


Válaszokat előre is köszönöm!

2019. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedved utolso megkerdezhetem hogy ez a kod 84.9 mit takar magaban? Mi baja a koslanynak?
2023. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!