Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik mentális sokk? Ha...

Létezik mentális sokk? Ha igen, újra lehet indítani az agyat? Ez lehet a problémám? Lehetek a régi?

Figyelt kérdés

Ez hosszú lesz.


Tíz éve van egy életcélom, amit nem szeretnék megnevezni, sokat tettem is érte, de az eredmények csak most kezdtek jönni, illetve a közelőjövőben várhatóak. Közben sokáig magányos voltam, és szembe kellett mennem a családommal is. Idén január 9-én tulajdonképpen volt egy idegösszeomlásom, és előtte, utána pánikroham sorozatom. Az váltotta ki, hogy kívülről szemléltem az életemet, és mélységes elégedetlenség lett úrrá rajtam. Fél éve őrlődöm a célom felett, de az átlagos élet, ami a céljaim elutasításával jár, még inkább depresszál engem. Bár jobban vagyok, edzem, sokat mozgok, de voltak öngyilkos gondolataim.

A másik dolog; előtte igényes voltam, komoly karrierre, családra, külföldi életvitelre, önfejlesztésre és egyebekre vágytam. Kilencedike óta hipp-hopp az agyam egyre mélyebbre akar süllyeszteni, állandóan eszembe jut, hogy hagyjak fel mindennel, menjenek el betanított munkásnak. Sőt, ami nevetséges, közmunkásnak, pedig van módon rendes munkát találni. Teát az elmém szabotálja a jövőmet. Rosszul vagyok a gondolattól, hogy feladjam az életcélomat. Így minden olyan üres.

Meg vagyok zavarodva. Mondhatni, a nők, és egy párkapcsolat keresése felé terelnek a gondolataim, és nem tudnak már olyan fokon szórakoztatni a filmek, könyvek, mint korábban.


23/F



2016. jún. 12. 14:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfejtettem leírni, hogy tinédzser koromban nem voltam bulizós típus, és lehetséges-e, hogy most jön ki rajtam a zárkózottságom. Mondhatni konzervatív voltam, és 9-e óta sok minden megfordult a fejemben.
2016. jún. 12. 14:30
 2/5 anonim ***** válasza:
A pszichoterápiával lehet "újraindítani" az agyat, pontosabban felülírni a hibás, önszabotáló viselkedési és gondolkodási mintákat. Ez azonban nem sokkszerűen történik, hanem egy hosszadalmas folyamat. (Viszont megéri.)
2016. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és sikeres terápiával nem a régi leszel, mert a régi énedben benne van/volt a lecsúszás lehetősége. Az új énben ez már nem lesz benne. Jobb lehetsz, mint amilyen voltál.
2016. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló dolgon mentem át most télen. Azt javaslom, ne add fel a céljaidat, de egy kicsit függeszd fel őket, engedd magadnak, hogy elérd a mélypontot lelkileg, és onnan el tudsz rugaszkodni. Ez az "újraindítás", ami sok ember életében megtörténik egyszer. Akkor tudni fogod, hogyan tovább.
2016. jún. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jún. 13. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!