Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy míg a...

Miért van az, hogy míg a homoszexualitást mindenki elfogadja, más szexuális furcsaságokat betegségnek bélyegeznek?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, semmi bajom a melegekkel. Mindenki azzal bújik ágyba, akivel akar, ez magánügy.


Ha valaki véletlenül csak egy apró szóval is megbánt egy meleget, akkor az emberek ezrei őrjöngve vonulnak utcára, hogy mégis hogy merészelte megsérteni a melegek jogát. BIOLÓGIAI szempontból nézve nem is annyira előnyös tulajdonság a homoszexualitás, mert nem teszi lehetővé új utód nemzését. Ha véletlen azt mondanám, hogy a melegek betegek, akkor fél ország itt állna az ajtóm előtt vasvillákkal.


Viszont, más szexuális furcsaságokat betegségnek neveznek. Olyan dolgokat is, amik senkit nem is zavarnak, egyáltalán nem feltűnő dolgok. Például, kit zavar, ha "kiss pista" otthon tárgyakat ölelget, képeket néz kedvenc épületéről (aedificofilia), vagy éppen a hajakat (trikofília), esetleg a használt ruhákat (müzofília) szereti? Szerintem senkit.


Szerintem sokkal feltűnőbb az, ha két férfi sétál kézenfogva, mintha egy olyan emberbe lennék szerelmes, aki korábban már ült börtönben például gyilkosságért. Főleg, ha az illetőt abban a városban nem is ismerik, tehát senki nem tudja, hogy ölt már embert.

(Mielőtt valaki félreértene, a "sokkal feltűnőbb" kifejezést nem rossz értelemben írtam. Ha nem is nézek rossz szemmel a melegekre, akkor is, azt az ember látja a saját két szemével, hogy azonos nemű emberekről van szó, míg azt nem biztos, hogy tudja, hogy "jóska" már ült börtönben. Ezért előbb észreveszi, ha "pista" meleg, mint azt, hogy "marisnak" hübrisztofíliája van. Nem tudom, mennyire fogalmaztam érthetőn.)


Én úgy vagyok vele, hogy mindenki abba szerelmes, akibe, ezzel nem lehet mit csinálni. Azt csinál szerelmével, amit akar. Nekem nincs közöm ahhoz, hogy "pista" férfivel vagy nővel bújik ágyba. A melegeket senki nem nevezheti betegnek, mert akkor már áll is a kés a hátába. Viszont, ha én a gyilkosokhoz vonzódom, akkor mindenki őrültnek néz. Egy másik kérdésemnél is megkaptam, hogy beteg vagyok és menjek pszichológushoz. Mégis miért érek én kevesebbet egy melegnél? Ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más, akár meleg, akár hetero.


Ha esetleg véletlenül megsértettem bárkit is, bocsánatot kérek, és még egyszer mondom, semmi bajom a melegekkel. A második bekezdésben is pusztán biológiai szempontból írtam, amit írtam, nem sértő szándékkal. Számomra a meleg ember ugyanolyan, mint a hetero. Nem rosszabb, de nem is jobb. Ugyanolyan.



2016. jún. 15. 17:29
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Hopszi, ezt linkelni akartam: [link]
2016. jún. 15. 17:31
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

A homoszexualitás biológiai szempontból igen előnyös tud lenni, hogy nincs utód, nem véletlenül fordul elő nemritkán az állatvilágban... A kontrolltalan túlszaporodás nem jó.


Sokan utálják a melegeket. Sokan utálják a rockereket. Az emberek intoleránsak. Csak mert manapság a társadalom már a melegek megértése felé mozdul, hivatalosan főként, nagyon távol állunk attól, hogy mindenkinvagy akár a többség elfogadja a homoszexualitást. A szülők általában kiakadnak, ha gyerekük bevallja, hogy meleg. Ésatöbbi.


A gyilkosokhoz vonzódás azért elég extrém s megértem, hogy az nem tetszik az embereknek. Nem gondolok bele, valahol még az is lehet, hogy rájönnék, mi lehet mögötte, de ez már nekem is durva.

Az, hogy valaki egy épülethez vagy a biciklijéhez vonzódik szexuálisan, az nekem nem fáj, de normálisnak az ilyet sem tartom, mert nem is az.

2016. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%

"emberek ezrei őrjöngve vonulnak utcára"

"fél ország itt állna az ajtóm előtt vasvillákkal"

"már áll is a kés a hátába"


Tudod még fokozni? Homofób-holokauszt lesz a végén? Látom, nagyon szereted felvenni az áldozat szerepét. Ennek fényében érthető is, ha gyilkosokhoz vonzódsz...

2016. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, látom megértetted a "lényeget"...
2016. jún. 15. 18:27
 5/28 anonim ***** válasza:
13%
Social engineering. Transzhumanizmus. Ennek nem sok köze van az egészségügyhöz vagy az orvostudományhoz, ideológia és politika.
2016. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 homo ludensz ***** válasza:
11%

Aki képeket nézeget vagy bármit csinál otthon a négy fal között akár 3x kiveri az az ő magánügye.

Másnap ha bemegy melózni és levelet hord vagy villanyt szerel a társai elfogadják. Viszont ha én két férfit látok nyalni falni egymást az utcán hányingerem lesz.Ez ösztönös reakció soha senki nem mondta hogy így tegyek.

Te sem vagy senkinél kevesebb én szerintem csak aki egyszer már gyilkolt,átlépett egy belső morális küszöböt egy gátlást az másodjára könnyebben fogja ESETLEG megtenni. Az is kérdés persze hogy önvédelemből kényszerült rá vagy egyéb okokból bár a végeredmény egy.Azt magadban kell kianalizálnod hogy miért tartod izgalmasabbnak a gyilkost az átlagnál. Lehet hogy rejtett áldozat szerepet hordozol,szerencsésebb ha csak apakomplexusod van.

2016. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
7%

én nem szeretem a melegeket mert nagyon lányosak. Viszont érdekes hogy rögtön észreveszem valakin hogy a fiúkat szereti elég ha ránézek és már látom a feneke mozgásán, a szemén, a karját ahogy mozgatja vagy ahogyan beszél hangsúlyból. Nem bonyolult felismerni a meleget én ösztönösen ráérzek! :)


Kérdésre válaszolva én nem nagyon kedvelem a meletgeket de elfogadom őket persze csak ne előttem dugjanak meg csókolózzanak!

2016. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Szexuális orientáció és fetisizmus közt van egy kis különbség.

Az egyik egy megváltoztathatatlan preferencia, a másik pedig valamiféle pszichés elakadás, valami korai sérülést jelez általában. Ennek az eredetét általában érdemes felderíteni, mert ritka, hogy az illető más problémát nem tapasztalt az életében, csak van egy szokatlan szexuális vonzalma valami iránt.

Nem tudom, hogy mennyire megnyugtató, de rengetegen nem fogadják el a melegeket, biszexeket, transzexuálisokat, demiszexuálisokat stb. úgyhogy még úgymond "irigykedni" sem érdemes rájuk. A szakembertől meg lehet pont azt a megértést és elfogadást kapnád meg, amit annyira hiányolsz (ha nem így lennem valószínűleg nem tennél fel erről kérdéseket.)

2016. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#7

"Kérdésre válaszolva én nem nagyon kedvelem a meletgeket de elfogadom őket persze csak ne előttem dugjanak meg csókolózzanak!"


Jó, de akkor mi is a válasz? Oké, elfogadod a melegeket, de nem ez volt a kérdés.

2016. jún. 15. 23:35
 10/28 anonim ***** válasza:
10%
Mert a gyilkosok rosszak, és ha neked tetszik a gyilkosság, akkor te is rossz vagy? Meglepő reakció mi, tök olyan mint a homokosság tényleg... Nem is tudom, melyik a rosszabb, ha egyneműeket látnak kézenfogva, vagy, ha megölik őket. Nehéz kérdés...
2016. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!