Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy míg a...

Miért van az, hogy míg a homoszexualitást mindenki elfogadja, más szexuális furcsaságokat betegségnek bélyegeznek?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, semmi bajom a melegekkel. Mindenki azzal bújik ágyba, akivel akar, ez magánügy.


Ha valaki véletlenül csak egy apró szóval is megbánt egy meleget, akkor az emberek ezrei őrjöngve vonulnak utcára, hogy mégis hogy merészelte megsérteni a melegek jogát. BIOLÓGIAI szempontból nézve nem is annyira előnyös tulajdonság a homoszexualitás, mert nem teszi lehetővé új utód nemzését. Ha véletlen azt mondanám, hogy a melegek betegek, akkor fél ország itt állna az ajtóm előtt vasvillákkal.


Viszont, más szexuális furcsaságokat betegségnek neveznek. Olyan dolgokat is, amik senkit nem is zavarnak, egyáltalán nem feltűnő dolgok. Például, kit zavar, ha "kiss pista" otthon tárgyakat ölelget, képeket néz kedvenc épületéről (aedificofilia), vagy éppen a hajakat (trikofília), esetleg a használt ruhákat (müzofília) szereti? Szerintem senkit.


Szerintem sokkal feltűnőbb az, ha két férfi sétál kézenfogva, mintha egy olyan emberbe lennék szerelmes, aki korábban már ült börtönben például gyilkosságért. Főleg, ha az illetőt abban a városban nem is ismerik, tehát senki nem tudja, hogy ölt már embert.

(Mielőtt valaki félreértene, a "sokkal feltűnőbb" kifejezést nem rossz értelemben írtam. Ha nem is nézek rossz szemmel a melegekre, akkor is, azt az ember látja a saját két szemével, hogy azonos nemű emberekről van szó, míg azt nem biztos, hogy tudja, hogy "jóska" már ült börtönben. Ezért előbb észreveszi, ha "pista" meleg, mint azt, hogy "marisnak" hübrisztofíliája van. Nem tudom, mennyire fogalmaztam érthetőn.)


Én úgy vagyok vele, hogy mindenki abba szerelmes, akibe, ezzel nem lehet mit csinálni. Azt csinál szerelmével, amit akar. Nekem nincs közöm ahhoz, hogy "pista" férfivel vagy nővel bújik ágyba. A melegeket senki nem nevezheti betegnek, mert akkor már áll is a kés a hátába. Viszont, ha én a gyilkosokhoz vonzódom, akkor mindenki őrültnek néz. Egy másik kérdésemnél is megkaptam, hogy beteg vagyok és menjek pszichológushoz. Mégis miért érek én kevesebbet egy melegnél? Ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más, akár meleg, akár hetero.


Ha esetleg véletlenül megsértettem bárkit is, bocsánatot kérek, és még egyszer mondom, semmi bajom a melegekkel. A második bekezdésben is pusztán biológiai szempontból írtam, amit írtam, nem sértő szándékkal. Számomra a meleg ember ugyanolyan, mint a hetero. Nem rosszabb, de nem is jobb. Ugyanolyan.



2016. jún. 15. 17:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
89%

Nos...

Akkor induljunk onnan, hogy DSM V. Ebben a szexuális cuccoknak 3 fő kategóriája van: Szexuális diszfunkciók, Nemi szerep diszfória, Parafíliás zavarok.

Különbség van parafília és parafíliás zavar között.

A DSM V 8 darab parafíliás zavart, vagyis 8 darab hivatalosan elismert mentális betegséget ír le, ezen kívül vannap egyéb parafíliák, amelyek hivatalosan nem számítanak mentális betegségnek. A homoszexualitás a következő okból nem szerepel (1973 óta) a mentális betegségek közé: Még ha a heteroszexuális egyént is tekintenénk a normális szexuális magatartásúnak, abból nem következik, hogy a homoszexualitás feltétlenül mentális betegség lenne.

A DSM IV a parafíliás zavar olyan módon definiálja, hogy olyan mentális betegséget nevezünk ennek, amely legalább hat hónapja fennáll, visszatérő, súlyos, klinikailag is jelentős stresszt, funkcionális zavart, esetleg munkaképességben is bekövetkező problémát okoz, illetve általában a következők közül legalább egyet magába foglal: alanya nem ember, önmagának, partnerének megalázása okoz szexuális örömöt, alanya cselekvőképtelen egyén, pl. gyermek.

A homoszexualitás okozhat ugyan internalizált szenvedést, stresszt, a szociális élete is megrekedhet, de ez nem a homoszexualitásból, mint "devianciának" a létéből adódik, hanem abból, hogy az egyén úgy szocializálódott, hogy ezt elítélje, vagy úgy, hogy ne ítélje el, ugyanakkor az énideáljának ez nem felel meg valamely egyéb okból.

Ha van esetleg kérdés, jöhet priviben.

15/mf

2016. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 homo ludensz ***** válasza:

Elgondolkoztató a érdeklődésed esetleg vonzódásod az olyan emberek iránt akik súlyos,életellenes bűnt követtek el.

Azt tudnám javasolni hogy ha módod adódik próbálj bejutni abba az intézménybe ahol mivel az elkövető vagy az ügyvédje azt vallja hogy a védence nem emlékszik semmire tehát nem büntethető. Ezeket ott megfigyelik. Megbízható forrásból tudom hogy ott mindenki mindenre emlékezik és meséli újból átélve hogy az áldozat hogy könyörgött az életéért....stb. A többit gondold hozzá.

2016. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Kérdező hány éves vagy?
2016. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én már kapásból merész kijelentésnek tartom azt, hogy "a homoszexualitást mindenki elfogadja".

Ha egy kicsit is képben vagy az aktuális hírekkel ami a melegekkel kapcsolatos, szerintem az országunk elég elmaradott ilyen tekintetben, mind ami a jogokat, mind ami a közvéleményt illeti.


A szexuális orientáció vs. fétisizmus különbségeit már előttem valaki kifejtette azt hiszem.

Egyébként szerintem a fétisizmusnak is rengeteg fajtája van, és azon belül is van egy szint, amin belül egy adott dolog normálisnak, vagy "a többség szerint elfogadhatónak" minősül, vagy sem.


Például ha valakit mondjuk felizgat, ha babrálja a hajamat szeretkezés közben, szerintem van egy olyan egészséges szint, amikor ezen nem ütközik meg az ember. Az más, amikor valaki mániákusan gyakorolja az ilyen tevékenységeket... mondjuk egy durvább szadista vagy mazochista hajlamú embert például nem mondanék sem ártalmatlannak, sem mentálisan egészségesnek.


Ez persze a saját véleményem, és mint pszichológiát nem tanult ember, nem hivatkozok semmi egyébre.

De szerintem a fétisizmuson belüli szinteknek mindenképpen van jelentősége a témát illetően.


Egyébként pedig, ha netalántán mégis elfogadott tény, hogy a fétisizmus "mentális betegség" vagy egyéb, attól még nem azt jelenti, hogy "kevesebbet érsz egy melegnél" ahogy általában attól, mert valaki élete egy fázisában pszichológusi szaksegítségre szorul, még nem lesz belőle rosszabb, vagy kevesebb ember.

2016. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Nem ertem hogy miert a homoszexualitast hozod ide. Hozdd ide a tobbi furcsa betegseget, mint valaki ventillatort szeret k*rni vagy barmi amit elottem is irnak. Nekem szemely szerint semmi bajom hogy ilyen emberekhez vonzodsz. Nyilvan valami lelki es/vagy genetikai deformitasod es ennyi. Mit szamit hogy 10-bol hany ember tartja ezt elfogadhatonak vagy sem? A homoszexualitassal meg osszehasonlitani szerintem meg teljesen felesleges. "Sirni" amiatt hogy jaj elitelnek engem emiatt, mig pl a melegeket nem, az is teljesen felesleges. Eld tovabb az eleted, amig igy esik jol vagy míg meg nem ol az egyik szerelmed, amit nyilvan nem kivanok, csak viccelek :)
2016. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én kívánom, hogy csak őt ölje meg, aztán magát!

Ne más legyen már az áldozat, csak mert ő felizgul tőle!

2016. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A 21. válaszoló vagyok, és a 24. kommentjére szeretnék reagálni. :)

Valóban, a fetisizmus kóros, parafíliás zavar. De tisztán pszichiátriai értelemben élettelen tárgyak iránti szexuális vonzalmat jelöl.

A parafíliás zavaroktól a melegséget élesen el kell különíteni. Ez Freudhoz (!) nyúlik vissza, aki észrevett egy lényeges különbséget a parafíliás zavarok kóroktani vonatkozása és a homoszexualitás okai között.

A parafíliás zavaroknál ugyanis valamilyen szociális ártalmat vélt felfedezni, és ilyet nálunk nem talált.

A második világháború után, egészen pontosan inkább a '60-as évektől az eugenika végleg összeomlott, és áthatotta a pszichiátriát a pszichonalitikus, behaviorista, humanisztikus "keverékszemlélet". A pszichoanalízis természetesen, milyen semmilyen ártalmat nem talált, nem tekintette betegségnek a melegséget, Freud is inkább szimplán variációnak tekintette. Ennek ellenére tekintették betegségnek, márpedig Freudot istenként tisztelték, mert elképesztően meghaladta a korát.

Nekem pl. a kedvenc pszichiáterem amúgy. :D

Tehát tulajdonképpen igazad van, igen. :)

2016. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27-es, köszönöm szépen, hogy leírtad. 24-es voltam. :)
2016. aug. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!