Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikumok megszünteti...

Antipszichotikumok megszüntetik az alvásparalízist?

Figyelt kérdés
Mióta szedem azóta nincs (most letettem viszont több okból elegem volt már belőle). Volt hogy szünetet tartottam akkor volt egy alvásparalízisem. Gyógyszer mellett nem volt. A gyógyszer van rá hatással, vagy az volt az oka hogy jobban aludtam tőle és azért nem volt?

2016. jún. 18. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, én pont azt feltételezném, hogy ez okoz majd alvászavart, mert szerepel a lehetséges mellékhatások közt.

Nyugtató vagy szorongásoldót nem szedsz mellé? Mert az megszüntetheti. Arra tudok még gondolni, hogy a riszperidon a tünetek kezelésével mellesleg csökkentette az általános szorongási szintedet és ezért nincs már alvásparalízised. De amúgy megemlítheted az orvosodnak is.

2016. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
frontin volt felirva de azt csak akkor kellett szedni mikor szükségesnek éreztem és az elég ritka volt
2016. jún. 18. 18:50
 3/4 anonim válasza:

Én amikor a kezelés 150 mg-os xeplion kaptam nyugtató nélkül egyszerűen nem tudtam normálisan elaludni,most hála istennek levették 75 mg-ra de még most is előfordul.

Szóval szerintem nem szüntetik meg inkább csak fokozzák azt.Jobban jársz egy kis nyugtatóval vagy altatóval mint az antipszichotikumok bármelyik fajtájával.

2016. jún. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, neme megszüntette teljesen bár én kcsi adagot szedtem. Most hogy nem szedem visszajött
2016. jún. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!