Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet saját erőből...

Hogyan lehet saját erőből kilábalni a depresszióból?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos,hogy ez a bajom de többen azt állítják,hogy valószínűleg tinédzserkori depresszióm van. Mindig iskerült valahogy túltennem magam a nehéz időszakokon amikor nagyon magam alatt voltam de mindig visszaestem. Ez most már így marad örökre? Mindig vissza fogok esni? Hogyan lehetne VÉGLEG megszabadulni ettől az egésztől? Pszichológushoz sajnos nincs lehetőségem járni.
2009. aug. 23. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg komlyak a tüneteid akkor gyerekpszichiátriai szakrendelésre kéne egyszer elmenned ( nem fizetős).
2009. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, szerintem már nem fogadnának gyermekpszichiátrián. :S Tippeket várnék,hogy hogyan lehetne túl tennem magam ezen az egészen...a legrosszabb az az,hogy jóformán fogalmam sincs miért vagy mitől ilyen a hangulatom. Néha meg kis hülyeségek miatt is magamba zuhanok.
2009. aug. 23. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom sportolsz-e valamit, esetleg az is sokat segíthet. Az a legjobb, ha megpróbálod erről elterelni a figyelmed. Én is voltam depressziós de sikerült sajátmagam ( gyógyszerek nélkül) legyőznöm
2009. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
van ingyenes pszichiátriai szakrendelés. menj el nyugodtan. felírnak gyógyszert, meg foglalkozik veled pszichológus. magadtól nem igazán lehet kilábalni. főleg ha vmi hormonális dolog, vagy elromlott vmi az idegsejtjeid kémiájában. azon csak gyógyszer segít.
2009. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg suliba jársz még, ott is kell legyen pszichológus, vagy valaki akivel beszélgethetsz, bármiről. Most biztosan sokan le fognak hurrogni, de sztem csillagjegytől (avagy személyiségtől) is függ...nekem rákként gyakran ingadozik a lelki állapotom. Egyik pillanatról a másikra szomorodok el, vagy kezdek fülig vigyorogni valamin.(persze ha ez szélsőséges pl.: sírógörcs az már nem természetes!) Én ezt már elfogadtam, és szerencsére a környezetem is. Amúgy azt szokták mondani, ha már elismered hogy gondod van, az az első jele vagy lépése a gyógyulásnak! Amúgy 6 évig tanultam pszichológiát, de szerintem csak hangulatingadozásod lehet, kersee valakit aki meghallgat és beszélgess vele sokat! Mindenről! Ez is segíthet!Minden jót!
2009. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keress fel egy jó szakembert, és akkor majd kiderül, hogy pontosan mi a gond, és mit kell tenni.


Keress magadnak hobbikat, legyenek céljaid, álmaid! Hogy érzed magad egyébként? Teljesen reménytelen és szenvedés az életed, és nincs értelme élni, vagy csak nagyon szarul vagy? Mert nem mindegy. :)

2009. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne szedj gyógyszereket! Csak még betegebb leszel, és a problémák soha nem oldódnak meg tőlük.

Esetleg mégis keress egy pszihológust, vagy ha egyáltalán nincs lehetőséged, akkor mindenképp sportolj, legyen kiegyensúlyozott napirended, mindig foglald el magad valami olyannal, amit szeretsz csinálni.

2009. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
keress barátnőt! az megoldja.
2009. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jah és nemárt valami elfoglaltásgot találnod. munka vagy bármi.

ugyanis akinek sok ideje van és unatkozik, az unalmában bedepizik.

2009. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

találj magadnak célokat az életben. Ha sportolnál, vagy hobbyd lenne, esetleg tanulnál olyan dologról ami érdekel, rögtön elszállna minden gondod.

Tudod, azok lesznek nagy eséllyel depisek akik ráérnek magukkal foglalkozni. Meg divat is lett depressziósnak, pánikbetegnek lenni. Aki nem akar beteg lenni, nem lesz az!!! Én már csak tudom. Én is kerültem olyan élethelyzetbe ami nagyon megpróbált. De nem akartam beteg lenni. Volt 2 pánikszerű rohamom. Az orvos, pszichiáter rögtön begyógyszerezett volna 2 fajta gyógyszerrel, de úgy döntöttem, nem akarok zombi lenni. Agykontrolloztam és azóta egyetlenegyszer sem volt gondom:)

ez segít pozitív irányba fordítani a gondolataid. Csak akard!

2009. szept. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!