Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok, de a szüleim...

Anorexiás vagyok, de a szüleim nem visznek pszichológushoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A napjaim nagy részét (szinte egész nap) az tölti ki, hogy főzök vagy a konyhában ténykedek/ a kaján agyalok. Nem érzem jól magam a bőrömben, mert kövérnek érzem magam. Már a negyedik hónapja, hogy nem jött meg a menzeszem. Nekem a halálom lenne, ha bármiféle doki vagy akárki fel akarna hízlalni. Nekem lehet, hogy egy pszichológus lenne jobb, de nem visznek a szüleim. Mit lehet ilyenkor csinálnom? Kinek szóljak? Nem érzem úgy, hogy a szüleimre számíthatok.

2016. jún. 24. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el egyedül.
2016. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de az a gond, hogy külföldön élek (még nem beszélem a nyelvet). Jelenleg itthon vagyok, de nem tudom, hogy itt hová mehetnék.
2016. jún. 24. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Bocs hogy ilyet mondok, de fiatalnak tűnsz,úgyhogy egy tanácsom van : egyél.

Győzd le a kajával szembeni félelmeid,próbálj meg aprókat falatozni sokszor, és fotózd le magad, nézd vissza, hátha akkor meglátod hogy nézel ki valójában.

Nem megoldás hogy itt keresel pszichológust, mert az nem fog kimenni veled anyudekhoz kulfoldre, ez pedig egy hosszabb folyamat lesz.

2016. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Es jó lenne ha azon is agyalnal mi valtotta ki nalad hogy ennyire kontrollalod a kajat, es mitol latod magad kovernek.Na azt kellene elobb feldolgozni.
2016. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani az anyagi részét, nincs gond. Skype-on van aki vállal, másrészt nem tudom hol élsz külföldön, de biztos találnál kint is szakembert.

Itthon ingyenesen tb, de csak ha rövid ideig vagy itthon, akkor tűzoltásként keress egy szakembert, aki kognitív viselkedésterápiával foglalkozik. Ez is több alkalmas, de ad konkrét technikákat a kezedbe, hogy mit kezdj a kaja/tested körüli gondolatokkal.

2016. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tgt ***** válasza:
Elmehetsz a kerületi családsegítő és gyermekjóléti szolgálathoz. Bemész nyitvatartási időben, elmondod, hogy mi van, és tudnak segíteni. Ott van pszichológus.
2016. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyél naponta ötször rendes ételt.
2016. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!