Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás vagyok? Pszichológus...

Anorexiás vagyok? Pszichológushoz is vittek már de én nem véltem úgy hogy az lennék.

Figyelt kérdés
Azért fordultam ide, mert a barátaimtól nem merek rákérdezni mert tartok tőle, hogy azt válaszolnák a kérdésere hogy nem mert túlsúlyos vagyok hozzá.Nagyon sokat fogytam eddig több mint 25 kilótól szabadultam meg úgy hogy nem ettem bulimiás voltam. Most már odáig "fajultak" a dolgok, hogy nem merek nagyon semmit enni nehogy elhízzak tőle és naponta egyszer eszem de már azt is kezdem soknak találni. Folyton nézegetem magam a tükörben hogy mennyire vagyok kövér.
2011. febr. 13. 02:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

igen, az vagy. ha már ott tartasz, hogy nem mersz enni, akkor ott már tényleg gondok vannak.

ha még magad is tudsz változtatni a dolgokon, akkor nem muszáj a pszichológus.

de ha nem eszel semmit napokig/hónapokig, a szervezeted teljesen leromlik, és bizony belehalhatsz. szal úgy gondolkozzál. napi 3 étkezés kell. mostha lefogytál, és félsz hogy visszahízol, akkor is egyél napi 3szor, de mondjuk több zöldséget/gyümölcsöt, és a szénhidrátokból meg húsból kevesebbet, de annyit legalább, amennyi kell.

am megkérdezhetem hány éves vagy?

2011. febr. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
18. vegetáriánus vagyok. Volt már olyanra is példa hogy 8 napig nem ettem de nem azon van a hangsúly hogy félek hogy visszahízok hanem szeretnék még fogyni.mert szerintem még mindig van rajtam bőven felesleg.
2011. febr. 13. 04:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem koplalni, sportolni!!

Ejnye..

2011. febr. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha most tudnám, hogy azzal világosíthatlak meg, ahogy régen nekem tették... Neked esnék, azt mondanám, "ide figyelj, kislány (gondolom, lány vagy)! A fiúk utálják a csontvázadat. Undorító egy olyan fiatal lány, akinek lapos a feneke, a melle helyén pedig két pici dudor van. Ha van." Engem akkor a ma már férjem úgy tett helyre 2 év koplalás után, hogy azt mondta, döntsek, de ő egy 40 kilós csontvázzal nem hajlandó együtt élni, és ágyba bújni. Én szépnek láttam magam, ő viszont közölte, hogy rémisztő vagyok. 50 kg voltam, 170 cm, nehéz csontokkal. A testsúlyom 25 %-át veszítettem el, elmaradt a mensesem, és így visszanézve, tényleg undorítóan sovány voltam.

Szerencsére éppen észhez tértem, ma már normális életet élek, gyereket szültem, stb.

Ne légy idióta! Beszélj valakivel, aki nem a BMI indexeddel fog izélgetni, hanem régen ismer és őszintén elmondja a véleményedet. Ne ostoba barát legyen, aki verseng Veled, vagy téves képe van a szép-ről.

De ne is egy idősödő ember, akinek a testképe - korának megfelelően - a szép=húsos, kövér.

Igen, anorexiás vagy, és belehalsz, ha így gondolkodsz.

Tudom, hogy nem egyszerű, de térj magadhoz, tűzz ki magad elé egy súlyhatárt, érd el, sportolj, és tartsd meg. Hidd el, boldogabb leszel. :)))

2011. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
véleményedet=véleményét.
2011. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

még valami. A gyomrod összeszűkült. Ne terheld le hirtelen ételekkel, csak szépen óvatosan, sokszor kicsit.

Bár én tepertővel, szalonnával és rendszeres evéssel kezdtem, így is lassan ment. Ma már azért nem eszem ilyeneket.

2011. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező!!Átérzem a problémádat!!!Nem kell segítség,magadban kell eldöntened,hogy ezen az életmódon változtatni kell!!!!
2011. febr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Egyértelműen igen! Tipikus tünetek. Mindenképpen fordulj pszichológushoz!
2011. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
07.26-nak igaza van teljesen. Èn is voltam abban a helyzetben, en is 170 cm vagyok. 14 évesen kedves öreganyám azzal rántotta fel az agyamat, hogy bármit csinálok, úgyis olyan dagadt leszek mint ö. na akkor hagytam abba az evést... és évekig tartott az anorexia, bár nem volt annyira súlyos, vagy csak nem vittek orvoshoz, nem tudom. most 55 kg vagyok, és jól érzem magam, mert rájöttem, hogy sportolni kell és egészségesen étkezni és akkor minden rendben lesz, nem fogok visszahivzni. de volt amikor 46 kg voltam, egy almát ettem naponta, de én észrevettem h ez így már nem jó, így elkezdtem többet enni, de akkor meg a kicsitöl is híztam, szóval az se megoldás ha nem eszel mert ezt sokáig úgysem bírja az ember, és ha elkezd kajálni akkor meg egyböl hízik. szóval fogyjál még, ha akarsz, de úgy, hogy olyan ételeket eszel, amik egészségesek, sok zóldséget, csirke és pulykahúst, a disznót felejtsd el, ne egyél rizst és krumplit, hanem zöldséggel edd a fehérjét. sztornó a kenyeret, a tésztát, és a cukrot minden formában. gyümölcs mehet, napi 2-3-4 liter víz vagy gyumolcstea (édesites nelkul, edesitö se!), mellette mozogj hetente 3 szor 4 szer, és meglátod jó lesz, nem leszel punnyadék sem. sok sikert.
2011. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anorexiás vagy. Az, hogy ez látszik-e most épp a súlyodon, az lényegtelen. 8 napi nemevés alatt egy csomó vitamin, ásványi anyag, stb. ürül ki a szervezetből, amivel veszélyezteted az egészségedet és az életedet. Ha felesleg van rajtad, akkor kérd az orvosaid segítségét a fogyókúra megtervezéséhez és együtt állítsátok fel a célsúlyt is... A pszichológus is fontos lenne.
2011. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!