Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez miért van, hogyan változhat...

Ez miért van, hogyan változhatok meg?

Figyelt kérdés

Emberek között bután viselkedek.

Ha beszélnek hozzám nagyon befeszülök és gyakran hülyeséget válaszolok vagy hazudok.

A másik hogy nem merek kérdezni, pl suliban, munkahelyen azért rontok el dolgokat, rámondok hogy oké tudom, de valójában nem tudom és rosszul csinálom. Nem kérdezek.

Ha valamit elrontok rettenetesen elszégyenlem magam és többé nem akarom csinálni.

Nem tudok 2 szónál többet beszélni egyszerre, mert kellemetlen érzés, elvörösödök, izzadok.

Nem tudom mit gondolnak rólam mások. Minden beszólást, rossz társasági élményt hatalmas kudarcnak élek meg. Nagyon rossz érzés ha nevetnek rajtam.

Kissebbségi érzéseim vannak.

Tényleg mivan akkor ha ostobának gondolnak az emberek, ezt hogyan lehet kezelni hogy ne bántson, ne essen rosszul?

Az a helyzet hogy óvoda óta piszkáltak az emberek a közösségekben egészen középiskoláig mert csendes, visszahúzódó voltam és nem akartak elfogadni én meg meg akartam felelni nekik. A folytonos iskolai szóbeli szekálásokat, csúfolásokat hogyan lehet feldolgozni? Pont a beszédhangom és a kinézetem miatt piszkáltak.

Valószínű hogy ezek miatt is alakulhatott ki az elkerülő viselkedés és a szorongás, rossz önértékelés, plussz még családi dolgok.

Nagy stresszel jár egy telefonhívás elintézése, pl nem merek felhivni egy fodrászt és elmenni hajvágásra. elindulni otthonról suliba, vagy bárhova, van hogy el se indulok mert annyira rossz érzés.

Én is hülyének gondolom magam, van hogy ütöm az arcomat és szidom magam nagyon durván hogy miért vagyok ilyen szerencsétlen, mindent elrontok stb.

Olyan rossz nézni a sok pörgős, ügyes sokat beszélő, magabiztos embereket.

20/F


2016. júl. 5. 23:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy ez miért van hisz leírtad: Rossz közösségi élmények. Úgy tudsz megváltozni ha szerzel jó közösségi élményeket is. Úgy értem, hogy elkezdesz valami olyan hobbit csinálni (sport stb.) ahol sikerélményeket szerezhetsz önbizalmat és barátokat. Barátok, azaz olyan emberek társaságában akik elfogadnak olyannak amilyen vagy minden könnyebb.

Egyébként lehet, hogy itt okoskodok de hasonló cipőben járok. Az introvertáltakat zaklatók nem tudhatják, hogy ezek a negatív élmények mennyit árthatnak az áldozatnak.

Egyébként az a legfontosabb hogy te elfogadd magad, erre már rájöttem. mit vársz a többiektől?

Elvörösödés ellen még nem találtam ki semmit, az szörnyű.

2016. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!