Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok erről? Változhat...

Mit gondoltok erről? Változhatok még?

Figyelt kérdés
20éves lány vagyok. Fura gyerekkorral és elég fura családdal. A családban sosem beszéltünk egymás problémáiról. Senki nem hallgatott meg senkit. Kb 5éve elkezdtem nagyon utálni a szüleimet. Később már nem csak őket utáltam, hanem az összes embert aki körülvett. Volt/van pár személy akivel elég jóban vagyok, de hozzájuk nagyon ragaszkodok. Ha valakivel összebarátkozok sokszor kiszeretném sajátítani magamnak, mert úgy érzem, ha mással barátkozna rám nem jutna ideje. Idegen emberekkel nem beszélek. A tanáraimmal sem. Utálom ha valaki érdeklődik. Utálom ha valakivel meg kell osztanom a dolgaimat a magánéletemet. Nem tudok pszichológussal sem beszélni szinte semmiről. Mostanában nagyon gyakran van olyan érzésem, hogy mindent és mindenkit leszarok. Nem járok ki a házból csak ha nagyon kötelező. Pl. : suli, munka. Gondoltam már az öngyilkosságra is, de persze nem tenném meg. Bár sokan mondják, hogy a gondolat és a tett között már nincs nagy különbség. Úgy érzem, hogy változni szeretnék, de sokszor már ebben sem vagyok biztos. Igazából magammal sem tudom tisztázni, hogy mit is akarok igazából. Senki nem tud nekem tanácsot adni, mert senkivel nem osztom meg a dolgaimat, és ez olyan félelmet kelt bennem. Kezdek félni magamtól. Vajon mi lesz ez után, ha 20évesen itt tartok? Van még esélyem a változásra?
2015. nov. 5. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:
nekem sem jobb a sorsom. en ugyanigy vagyok a dolgokkal nehany kivetellel es iszonyú depressziós vagyok. mindenkit leszarok jóformán kivéve 2 barátnőm és a szerelmem. ő nagyon sok mindenem atsegitett. kerdesedre valaszolvan: persze , hogy valtozhatsz! csak meg kell szuntetned az ezt kivalto okokat amit csak te tudsz. ha pl a szuleiddel van baj el kell koltoznod. túlságosan ne ragaszkodj a barátaidhoz ez nagy hiba , regen en is ilyen voltam. minimálisan minden jo barátnőben van valami féltékenység a masik fele de el kell fogadnod, hogy neki vannak mas baratai is es ameddig teged nem.hanyagol emiatt addig ez nem probléma. próbálj meg talalni nagadnak komoly kapcsolatot amire lehet alapozni. kozos lakas, csalad - vagy csak siman kozos élet, gyerekek nelkul. szeirntem ez neked magyon jot tenne, ha erezned, hogy valaki nagyon szeret. lehet talalnal egy hasonló helyzetben levo ferfit. interneten, baratok altal, buliba akarhol probalj meg ismerkedni. szeirntem te is jobban erzed majd magad , ha latod hogy befogadna a társaságukba:)
2015. nov. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!