Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom, hogyan változhatok...

Mi a bajom, hogyan változhatok meg?

Figyelt kérdés

Először is: nem tudok jó a társasági életben, nagyon nem. ott kezdődik a dolog hogy ha megismerek valakit, akkor onnantól kezdve nagyon figyelek a részletekre ami miatt hamar megromlik a kapcsolat ilyen részletek például: ha egyszer felhívom és utána ő nem hív fel akkor én sem hívom többet, ugyanez sms-ekkel, emaillel, msn-el, mindennel. Így például a párkapcsolat része egyáltalán nem is működhet a dolgoknak, mert a lányok ugye elvárják a körberajongást.

Ezen magamtól NEM tudok változtatni. Betegesen félek attól hogy hülyét csinálok magamból, hogy azt hiszik rájuk akaszkodtam. Tényleg néha hiperérzékenyen reagálok ezekre a dolgokra, meg arra hogy mit mond nekem a másik. Emiatt nem nagyon vannak barátaim, + semmi.

azt NE írjátok hogy "ne szégyelld magad" + hasonlók mert próbáltam ezen változtatni de nem tudtam. mit tévő legyek?

21F


2010. jan. 5. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak közöld velük, hogy ha szükségük van rád, keressenek. Menj haza, zárkózz be, tedd a telefont töltőre, és kezdj el játszani valamely játékoddal. Ha meg nem hív, akkor nem hív, te semmit nem veszítesz.
2010. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez irónia akart lenni?
2010. jan. 5. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Abban teljesen egyet értek Veled,ha írsz valakinek amíg nem válaszol addig Te sem írsz többet(sms,mail,msn).Ezzel én is így vagyok.A telefonnal már nem ,illetve ha felhívod telefonon az illetőt,akkor beszéljétek meg,hogy legközelebb Te keresed,vagy hívjon ő.Szerintem nyitottabban kell kezelni ezeket a dolgokat.Abba semmi nincs,ha a telefonbeszélgetés végén Te azt mondod,hogy akkor "holnap 4-kor hívlak",vagy " holnap 4 felé csörgess meg".
2010. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Én magam pl. antiszociális ember vagyok, és az időm 99%-át egyedül töltöm. Hozzám akkor fordulnak az emberek, ha a segítségemet kérik valamiben. "Csak úgy" hülyülni maximum a bizalmasaimmal tudok, lányokkal meg abszolút nem. Nekik szimpátiáért ottvannak a barátnőik.
2010. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ez jó ötlet!

de például párkapcsolat alakulna ki és nem válaszol az sms/msn/mailomra akkor általában megszakadt a kapcsolat.

de ez a telefonos dolog jó ötlet, kipróbálom legközelebb.

2010. jan. 5. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem válaszol az msn,sms,mail,akkor ne foglalkozz vele.Ha komolyan szeretne Tőled valamit,akkor úgy is ír.Ha esetleg mailt írsz,akkor a végére odaírhatod,hogy "várom válaszod".Ha meg sms-t,akkor az sms-be legyen valami kérdés,arra általában válaszolni szoktak.Pár ilyen kérdezz felelek sms,msn után úgy is leszűröd,hogy mennyire jössz be a csajnak.Ha meg bőszen válaszolgat,akkor legyen az az utolsó kérdésed,hogy "mikor hívhatnálak fel?".Innentől meg a telefonos verzió lép életbe.
2010. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!