Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zöld tea elalvás előtt tényleg...

Zöld tea elalvás előtt tényleg nem ajánlott?

Figyelt kérdés
Egyik helyen azt olvasom,h pörgető hatású, máshol meg,hogy nyugtató. Melyik az igaz? Rossz alvo vagyok,ejjelente nem tudok aludni az éhségtől,ezérr iszom meleg teát, tudnátok ötletet adni?

2016. júl. 7. 18:08
 1/4 anonim válasza:
Szerintem a fekete teára mondják ezt.
2016. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Előző vagyok, egyébként azt olvastam, hogy pont a zöld tea jó elalvásra.:)
2016. júl. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

van a tea növény Camellia sinensis aminek a leveléből készül a tea nevű ital. A zöld tea és a fekete tea ugyan az. A feldolgozás más mert a fekete tealeveleket fermentálják és így magasabb lesz benne a koffeintartalom. A zöld tea úgy készül hogy leszedik a növény leveleit megszárítják de ebben is van sok koffein.


Mivel a koffein élénkítő/serkentő tulajdonságokkal bír így elalvás előtt nem ajánlott ilyen tartalmú italokat fogyasztani tehát se kólát, se zöld teát, se fekete teát se kávét stb


Igen a zöld tea nem ajánlott lefekvés előtt mert nehezebben fogsz tudni elaludni és gyakrabban ébredsz fel éjszaka nem lesz pihentető az alvásod.

2016. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nemrég ittam esténként zöld teát és jobban aludtam. Sokkal pihentebb voltam mint mikor nem ittam. Azt is kipróbáltam hogy nem mindig ittam. Olyankor alig bírtam felkelni. Viszont ha ittam már az ébresztő előtt kb 15-20 percel felébrettem. Szerintem próbáld ki hogy rád hogy hat.
2016. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!