Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen durva egy pókfóbia?...

Ilyen durva egy pókfóbia? Vagy más bajom van?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy normális-e egy pókfóbiástól az, amit leművelek egy pók láttán. Különösen a kaszáspókoktól félek (tudom, hogy nem ártalmas ember számára, de én nem is attól félek, hogy megharap, megesz, vagy akármi, egyszerűen az a látvány...). Ha meglátok valahol egy kaszáspókot azonnal lebénulok pár másodpercre, de szó szerint, és csak nézni tudom egy kis ideig, aztán rám jön a hiszti roham, a pulzusom felmegy 120-ra, bekönnyezek, és elkezdek kiabálni anyának, hogy dobja ki. Amikor meg meglátom, hogy anya a kezébe veszi azt a szerencsétlen lényt, egyszerűen kitör rajtam a sírás, ilyenkor gyorsan elfordulok, mert egy kaszáspók látványánál már csak az rémiszt meg jobban, ha az mozog, vagy valaki kezében van. Miután a pókot anya kidobja, kb. fél órán keresztül alig merek a szobákban falak közelébe menni, kicsit görnyedten is megyek, hátha a plafonról rám támad egy (lol). Meg úgy érzem hogy rajtam mászna, sőt néha hallucinálok is, beképzelem, hogy ott van előttem, aztán egyet pislogok és nincs ott semmi. Kb. 3 éve volt, hogy rajzoltam a szobámban, és az asztalomon mászott egy kaszáspók hát én azonnal felálltam az asztaltól elfutottam szólni anyának ÉS PERSZE, mire anya feljött, már a póknak nyoma se volt. Hát.. az nap nem mentem be a szobámba többet, és anyával mertem csak aludni. Most...most komolyan. Ilyen egy pókfóbia? Mert ez elég durva így. Más pókoktól is félek természetesen, de pl. ha van egy madárpók terráriumban azt eltudom nézni, meg csodálni, milyen szép, stb, mert ha a szobámba lenne szörnyet halnék, de ez más kérdés. Ha egy kaszáspók lenne a terráriumban, nem mernék a 3 méteres körzetbe belépni. Most ez így hogy van? D: A pókfóbiám átlagos, a kaszáspókfóbiám meg súlyos?:D Miközben ezt írtam is kirázott a hideg.

2016. júl. 9. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet ilyen durva, éppen erről beszéltek tegnap este a Fókuszban, visszanézheted az adást.
2016. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

Leművelek, bekönnyezek...

Hiszti hekyett tanuld meg az igekötők használatát.

2016. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
utolsó, már nem azért, de én átnéztem, és helyesen írtam le a szavakat.
2016. júl. 9. 14:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos a kiszámíthatatlannak tűnő mozgása rémiszt meg, úgy tűnik csak szaladgál ide-oda. De te is leírtad, nem esz meg, és nem harap meg, jobban fél mint te. Ha másképp nem megy, próbáld meg kicsit viccesen látni az állatot. Egy kis pont test bazi nagy lábakon, csoda, hogy nem esik el bennük és nem kuszálódnak össze. :-) Valamelyik Herry Potter részben volt az, amikor az órán meg kellett tanulniuk leküzdeni a félelmüket úgy, hogy előbb elő kellett idézni azt amitől a legjobban félnek, és azt humorossá varázsolni.

Szerintem a kaszás pók, minden csak nem félelmetes. Egyszer véletlenül összesöpörtem egyet a porral, és rögtön tetszhalottá vált. Elbújtam az ajtó mögé, onnan lestem a porkupacot, és amikor a kis lény nem látott, nem észlelte a mozgásomat, felpattant, és gyorsan elinalt.

2016. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

csak ilyen szavak nem léteznek...


1: nyilván pont a fókusz szülte a kérdést. Gyakran előfordul.

2016. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a hideg ráz ha olvasom a válaszokat, esküszöm:D amúgy köszönöm, ment a zöld kéz^^
2016. júl. 9. 14:48
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk szongariai cselőpókok voltak, csak tőlük félek
2016. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2016. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És miért van ennyi kaszáspók a házban?
2016. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ja, ez ilyen. Idővel azért jobb lesz, nekem legalábbis javult, de tizenévesen kb ezt produkáltam én is.
2016. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!