Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Durva félénkség miért van?

Durva félénkség miért van?

Figyelt kérdés

Ma nem mertem telefonálni (gyakorlati hely iránt érdeklődtem, persze sikertelenül).

Muszáj volt meginnom 3 feles whiskyt, hogy fel merjem hívni és bele tudjak szólni a telefonba. Tegnap is ugyanez volt, de így is nagyon nehéz volt.

Multkor a suliba is úgy mentem be hogy volt bennem egy kis pia, különben nagyon szarul érzem magam, stresszelek, szorongol mindenen.

Általában akkor jön elő az erős félelem, gátlás, amikor valami hivatalos ügyet kéne intéznem, vagy társaságban tenni valamit.

A másik hogy közösségben nem tudok megszólalni, egyszerűen lefagyok és nincs semmi gondolatom, erős teljesítménykényszerem is van szerintem, olyan érzés nekem egy közösségben, mint egy kisgyereknek a fogorvosi székben.

Belegondolok néha, hogy a fszba tudok majd dolgozni, önálló életet élni normálisan.

Azon gondolkozok, hogy abbahagyom a képzést amire járok mivel semmi értelme ott lennem, csak azért jelentkeztem hogy legyek valahol, amúgy is ilyen közgazdasági, amihez beszélni is tudni kell.

Semmi célom, ambícióm, átaludnám az egész napot. Otthon az ágyamban érzem jól magam, jelenleg nincsenek barátaim se, magányos vagyok.

Esetleg valami ötlet mihez kezdjek magammal?


2016. febr. 23. 21:26
 1/3 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok.

Nem beszélek senkinek a gondjaimról

2016. febr. 23. 21:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindjárt jön a realizálós kolléga és megváltoztatja az életedet csak figyelj :D

De addig ez sajnos olyan dolog, amiből 100%osan még senkit nem láttam kijönni, viszont sokat fejlődhetsz, de ehhez nem szabad elbújnod. Nálam is volt ilyesmi, de nem ilyen szinten, munkahelyemen rengeteget javult, ahhoz kéepst, hogy eleinte nagyon gáz volt.

Gondolom Önértékelési gondjaid vannak, általában ebből kifolyólag alakul ki az ilyesmi, meg kell próbálnod Önbizalmat építeni, mondjuk sport sokat segítene, de az is, ha gyökerestől megváltoztatod a külsődet, öltözködés akár hajviselet stb.

2016. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló. De ez részben ilyen illúzió. Úgy lehet belejönni, ha csinálod. Állj neki és telefonálgass. És előre határozd el, hogy nem baj, ha baromi nagy égés lesz a vége. Úgy sem tudják ki vagy. Akkor majd lerakod a telefont és úgy élsz tovább. Hívd fel az önkormányzatot pl és kérdezz valamit. Mindegy, ha hülyeség. Vagy hívj sorra boltokat és érdeklődj valamiről. Csak így megy. Ezekből csinálj meg 50 kísérletet legalább de inkább 100at.


A többi is ugyanígy megy. Menj bele ciki és kínos szituációba. ÉS fogadd el, hogy akármi lesz is. Lehet hülyének néznek majd és lehet senki sem szeret majd ott. De ez nem baj. Ettől fogsz tudni tovább mozogni.


Ez az egész nagyban gyakorlás kérdése. És valahogy úgy alakult az életed, hogy amikor ezt könnyű lett volna felszedni, akkor neked nem sikerült. Most kell sokkal nehezebb módon. De nem annyira nehéz, mint ahogy tűnik. Ha ismételgeted, akkor menni fog. Egyszerűen nincs az az ember, aki az 50edik hívásnál is félne. Mégegyszer a lényeg: nem az kell, hogy jól sikerüljenek a társas dolgaid beszélgetéseid. Csak legyen elég sok.

2016. febr. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!