Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyomást érzek a fejemben, de...

Nyomást érzek a fejemben, de csak akkor ha rákoncentrálok, menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy fejfájós, sose voltam, de valahogy meg tudom azt csinálni, hogy ha rákoncentrálok a fejemre akkor megnő benne a nyomás. Nagyon fura érzés szinte le sem tudom írni, mintha bármelyik pillanatban felrobbanhatna a fejem (jó ez furán hangzik de valami ehhez hasonló érzés). Van valakinek hasonló baja?
2016. júl. 9. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez rossz érzés vagy jó?

Ha rossz érzés, akkor miért csinálod? Ha rossz, de csinálnod kell, érdemes erről pszichológussal beszélni.

Ha jó érzés, akkor is érdemes elmenni pszichológushoz, mert segíthet erről "leszoktatni", mielőtt nagy gondot hoznál létre a fejedben, pl. elpattanás valamelyik agyi eredben, ami stroke-ot okozna, bénulással, egyebekkel.

Rákoncentrálással sok mindent létre tudunk hozni a szervezetünkben, befolyásolni tudjuk azt, de nem mindegy a rövidtávú és hosszútávú negatív következménye sem.

A helyedben egyáltalán nem tenném, mert igen súlyos és maradandó károsodást is okozhat.

Viszont helyette programozhatnál olyanokat, hogy pl. "Egyre jobban tudok megjegyezni mindent." "Egyre fittebbnek érzem magam." "Egyre vidámabb és vidámabb vagyok." Aztán figyeled, hogyan indulnak el a pozitív változások benned és hogyan tudod kiterjeszteni a pozitív programokat jobban önmagadban, környezetedben.

2016. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Érdemes volna felkeresni egy pszichológust, a magamát (privátban) jó szívvel ajánlom.

2016. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem jelez semmilyen "problémát", szerintem erre sokan képesek.
2016. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1: Igen ez rossz érzés, főként ha nyilvános helyen jön rám, pl.: egy buszmegállóban, akkor némely esetben nagyon be tudok pánikolni és hirtelen mozdulatokat teszek pl.: hirtelen a fejemhez kapom a kezem. Nem igazán tudom ezt befolyásolni. Ha elkezdek a fejemre koncentrálni, utána még jobban arra fogok, egészen addig amíg el nem terelem valamivel a figyelmem, akkor megfeledkezek róla, de utána megint előjön. Régebben jobban kínzott ez, mára már valamelyest enyhült e helyzet és kevésbé pánikolok be, de még mindig jelen van és ez zavar. Korábban volt olyan, hogy ha a légzésemre koncentráltam csak úgy tudtam lélegezni, ha tudatosan csináltam a folyamatot, nem tudat alatt mint ahogy azt normális esetben minden nap tesszük. Ha eltereltem a figyelmem ez is elmúlt, de szerencsére már ezzel nincs problémám. Ez a "rákoncentrálás" úgy kezdődött nálam, hogy egy nap sokat olvastam és már "kezdett megtelni e fejem" a sok olvasástól és akkor hirtelen meg tudtam növelni a nyomást a fejemben, nagyon megijedtem, kiszaladtam a nappaliba a többiekhez, de utána még mindig csináltam, kicsit meg is rémültek a többiek, mi történt velem. Aznap csak sokára tudtam elaludni (a nyomás miatt). Nagyon rossz, hogy ezzel kell együtt élnem, nem is tudom igazából, hogy ez micsoda amit művelek magammal és, hogy miért művelem ezt magammal amikor tudom, hogy rossz és félek tényleg, hogy valami el fog egyszer pattanni ott bent. Nem tudom miért nem tudom már elfelejteni ezt a hülyeséget... :(


#2: Írok neked üzenetet!


#3: Lehet, hogy normális, de nagyon rossz érzés, amiről nem tudok "leszokni".

2016. júl. 10. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!