Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdjek el aggódni?

Kezdjek el aggódni?

Figyelt kérdés
úgy érzem, hogy mentális zavaraim vannak. Főként azt szoktam képzelni, hogy a Plejádok nevű idegen faj egyik földi parancsnoka vagyok egy űrháborúban. Mondjuk ezek nem olyan súlyos tévképzetek hanem inkább ilyen álmodozások vagy vágyakozások mint mikor a gyerekek a fantázia birodalmába menekül. Csak az a gond, hogy én már 25 éves férfi vagyok. A másik ilyen képzelgés az valamennyire kapcsolódik az előzőhöz. Itt "fekete ruhásnak" hiszem magam. De nem szoktam fekete öltönybe járni (mint ezek az állítólagos emberek) és a viselkedésüket sem utánzom (furcsa járás meg hasonlók.) Ez is csak agyi szinten van. Amúgy ennél a fekete ruhás dolognál az az érdekes, hogy 16 éves korom körül (ekkor kezdődtek ezek a dolgok) még az volt az érzésem, hogy a fekete öltönyösök üldöznek és el a karnak kapni. Ezek a dolgok amúgy ilyen 16 éves korom körül kezdtek kialakulni amikor nagyon egyedül voltam mert nem voltak haverjaim és amúgy is rosszul éreztem magam sok dolog miatt. Az egy nagyon rossz időszakom volt. Még most is teljesen egyedül vagyok és nincs senkim de már annyira nem zavar. Valahogy hozzászoktam. Sokkal többször jól érzem magam és vidám vagyok. De a fantáziálásaim továbbra is megmaradtak. Lehet, hogy aggódnom kelen-e?
2016. júl. 9. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lassan kellene.
2016. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyből nem lehet pontosat megállapítani, a paranoid spektrum valamely eleme illik rád, és pszichiátert kell felkeresned (üldöztetéses téveszme).
2016. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem téveszmék vagy tévképzetek, mert tudod, hogy nem igazak. Ha nem akarsz erre gondolni, mégis eszedbe jut, akkor kényszerképzet. De ha szereted ezeket a fantáziákat, akkor egy "bevált", pozitív visszacsatolás által megerősített menekülési mechanizmus. (A menekülés szót te írtad le! A fantázia szárnyalásához mindenkinek joga van, az nem jelent semmi patologikusat önmagában.)
2016. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem olvasnál ilyen hülyeségeket:

[link]

nem lennének ilyen gondolataid.

2016. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy mit olvasok az egyedül az én dolgom...
2016. júl. 9. 22:38
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Te panaszkodtál...

Én meg leírtam az okát a tüneteidnek.

2016. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért? mások is olvasnak ilyen "hülyeséget" (és képzeld még el is fogadják a létezésüket velem együtt) még sincsenek ilyen gondolataik.
2016. júl. 9. 23:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Elfogadják a létezésüket veled együtt?

Na, akkor megvan a baj.

2016. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kérlek, hogy ne böfögj ide többet! Ha te szerinted az baj, hogy valaki másképp látja a világot nem mint te és elfogad bizonyos dolgokat (amihez mindenkinek joga van) akkor szánalmas vagy.. Kár, hogy nincs olyan funkció, hogy a kérdező a saját kérdéseinél az idióta válaszokat szabadon törölhesse mert nagyon szívesen kimeszelnélek innen... Na szevasz!
2016. júl. 9. 23:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

én jó pszichológust tudok ajánlani, ha érdekli, írjon.

2016. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!