Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két hete halt meg a legjobb...

Két hete halt meg a legjobb barátom, úgyérzem bedilizek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon jó volt a kapcsolat, gyakorlatilag nem láttunk egymás nélkül. Szerintem ilyen ember nem lesz még egy az életemben. Úgy tekintettem rá mint a testvéremre. Napi szinten beszéltünk, találkoztunk, soha semmi konfliktusunk nem volt. Szüleivel is jó volt a kapcsolat. Ő volt az egyetlen igazi BARÁT, mindenben segítettük egymást. Mivel nincs többé, nem tudok senkivel megbeszélni semmit, totál kész vagyok. Nincs kedvem semmihez, sokszor csak nézek magam elé. Azóta szinte nincs nap hogy ne bőgjek. Úgyérzem ezt képtelen vagyok feldolgozni és elfogadni.

Ő 31 éves srác volt, én 35. Ötletek?


2016. júl. 13. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mibe halt bele? Alkoholmergezes ?
2016. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Soha nem ivott. Bennégett az autójában....
2016. júl. 13. 22:08
 3/14 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek a nővére halt meg nemrég, hasonló korosztály. Már két hónapja... Az első hetekben jóformán beszélni sem tudtam vele, mert állandóan elbőgte magát, így inkább ki se ment a házból, ha nem volt muszáj. Most már csak olyan apróságokon bőgi el magát, mint egy dal, amit azon a nyelven énekelnek, amit a tesója tanult utoljára, vagy ráír a fészen egy ugyanolyan nevű nő... Nehéz ez nagyon. Adj időt magadnak, két hét az semmi. Hülye közhely, de az idő majdbegyógyítja a sebet kissé. Részvétem!
2016. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Duenna ***** válasza:

Őszinte részvétem.

A fájdalmat csak az idő gyógyítja meg. Minél több idő telik el, annál jobban halványodik a fajdalom. De megteheted, hogy amikor egyedül vagy, akkor beszélj hozzá, mintha ott lenne veled. Hidd el, hallani fogja! Mert a lélek nem hal meg a testtel együtt, a lélek örökké élő fénylény. Olvass utána.

2016. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Részvétem! Én is csak azt tudom mondani, hogy csak az idő tudja ezt oldani. Egyéntől függ aztán hogy hónapok, vagy évek kellenek a feldolgozásához. De a lelkedben mindig maradni fog egy űr.
2016. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon gáz lenne ha ezzel dokihoz mennék?
2016. júl. 13. 23:43
 7/14 Duenna ***** válasza:
Nem gáz. Nyugodtan menj el vagy a háziorvoshoz, beszéld meg vele a problémát, és majd tovább küld téged a megfelelő szakorvoshoz, ahogy megbeszélitek. Vagy menj el egy kiválasztott orvoshoz.
2016. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Részvétem. Ha bp-i vagy, tudok ajánlani remek pszichológust.
2016. júl. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem két nagyapám meg egy nagyanyám halt meg két éven belül mégse írtam ki ide gyk-ra hogy most emiatt világfájdalmam van. Igaz én nem vagyok ilyen panaszkodós fajta.


A kérdésedre a válasz hogy mit tegyél? Hát ha javasolhatom akkor menj el pszichiáterhez mert ezt csak vele lehet feldolgozni. Ha ennyire megviselt akkor valószínűleg alapból labilisabb neurotikus személyiséged lehet. amiket írtál hogy nincs kedves semmihez, bőgsz sokszor stb és ha ezek már két hete megvannak akkor bizony orvoshoz kellene hogy fordulj. Ő majd ír fel antidepresszívumot. Hidd el a mai modern kedélyjavítóknak nincsenek mellékhatásaik vagy csak elviselhetőek és egy-két hét alatt felráznak és akkor fel tudod dolgozni a barátod hirtelen halálát. Ha lehetséges akkor valami SSRI -t kérj mert az nem pörget fel és jól fogsz tudni aludni tőle pl: scippa, zoloft, brintellix, rexetin stb..


Ha a dokid mondjuk SNRI-t akar felírni azt ne nagyon hagyd mert azok felpörgetnek és van tapasztalatom hogy súlyos idegességet, remegést akár alvászavart is okozhatnak azok többet ártanak mint használnak.


Gyógyulást és sikeres gyászfeldolgozást kívánok

2016. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne hasonlítsuk már össze a nagypapa-nagymama halálát, aki már elég idős ha nagymama/papa,-s ebből következtetve már lehet számítani rá, hogy lassan vége lesz az életének, könnyebben fogadod el (!)- azzal, amikor egy fiatal, 31 éves ember hal meg élete teljében, teljesen váratlanul, hirtelen.

Ugyanis nem ugyanaz a kettő, és a feldolgozása sem ugyanolyan szint. (nekem is halt már meg nagypapám, még apám is, nem mintha sok köze lenne a kérdéshez)

2016. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!