Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek a sikertől is, és...

Miért félek a sikertől is, és a kudarctól is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Túl vagyok egy pánikbetegségen, és depresszión, és most, hogy jobbra fordult az életem, még mindig félek. Megismerkedtem egy nővel, de félek az élettársi kapcsolattól. Meg tudok neki felelni? Aggódom a munkahely miatt is. Közben az életcélomtól egy lépésre állok, de nem merek nekilátni. Közben pedig az átlag, polgári élet taszít. Mi van velem? Az életenergiámat mintha elszipolyoznák.

2016. júl. 14. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Van olyan a környezetedben, akinél érzed, hogy energiavámpír? azzal szakíts meg minden kapcsolatot.

"Meg tudok neki felelni?" - akinek nem tudsz megfelelni, azzal nem kell együtt lenni. Inkább a magány. A megfelelési kényszer betegség - kigyógyulni úgy lehet - én ilyen vagyok, nem felelek meg? akkor pá. Egyszerűen ez nem azt jelenti, "rossz vagyok" hanem hogy másra van szüksége és hogy egem nem fogad el - cserébe én sem fogadom el őt és búcsúzunk. Egy normális kapcsolatban a két fél elfogadja egymást, "amint van" (az évek alatt vannak összecsiszolódások, de lényegi természetét nem változtatja meg egy felnőtt, akkor sem a társa akarja). Nem kell megfelelni senkinek a szükségleteinek, mert a párkapcsolat a megértésről, a másikra figyelésről szól, nem arról hogy jaj megfelelek-e minden szükségletének.

az életcélomtól egy lépésre állok - akkor most mindent félre kell tenni egy időre és lépni. Bátorság! Stresszoldáshoz szép zene - főleg este alvás előtt. Bach az álmatlanságban szenvedő Goldberg grófnak írta gyógyszernek a Goldberg variációkat. Működik.

https://www.youtube.com/watch?v=15ezpwCHtJs

2016. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
menj el pszichiáterhez mert rossz passzban vagy ahogy olvasom amit írtál :(
2016. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Megismerkedtem egy nővel"


Sokan rengeteg nővel/férfival ismerkednek meg, mégsem találják meg egyből a megfelelő párkapcsolatot, szóval ez így kicsit beképzelt hozzáállás lehet, egyből elvárni mindent valakitől. Meg attól, hogy kijöttem egy depresszióból, még nem jelenti azt, hogy "az első nő, aki közel kerül, hozzám kell szegüljön, hogy ne el bizonytalanodjak, szegény fejemmel:)"

Ha nem alakul a legjobban, akkor nem alakul, elkell fogadni, hogy semmi sem muszáj pont úgy alakuljon, ahogy elképzeltük, de attól még kitartani lehet, elfogadni a valóságot, úgy ahogy van, akkor talán kevésbé és lenne esély a depresszióba esésre.

A depressziód nem lehet indok a bizonytalanságodra vagy félelmedre, hiszen eleve a félelmeid miatt kerülsz bele, ezért jó minél inkább elengedni, sok embernek a csalódás okozói ezek a félelmek.


"Aggódom a munkahely miatt is."


Ha teljesíted azt, ami kötelezettség, akkor miért kellene aggódni.

Az embernek minimum akkor nincs bűntudata az életében, amikor megtett minden tőletelhetőt. Ez esetben tudja, minden kialakult negatív eredményért nem ő felelős.

2016. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!