Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? Mit tehetek?

Ez depresszió? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Sosem voltam megelégedve a külsőmmel, mindig is problémáim voltak magammal. Nehezen nyílok meg az embereknek, de ennek ellenére elég sok barátom van. Úgy érzem csak kevés emberrel tudok önmagam lenni. Két hónapja véget ért életem első kapcsolata, az első nagy szerelem akivel tényleg önmagam voltam. Azóta minden nap sírok, de már nem csak ezen, hanem a legjelentéktelenebb dolgok miatt is. Sokat veszekszünk a családommal is. Teljesen étvágytalan vagyok, folyton hányingerem van, fáj a hasam. Míg régen nyolcig tudtam aludni, most akár délig is kisebb megszakításokkal. Ingerlékeny lettem, és görcsösen ragaszkodom a kapcsolatunkból kapott tárgyakhoz. Egész nap csendben vagyok. Az öngyilkosság gondolata is többször megfordul a fejemben, valahogy azt érzem hogy nem vagyok elég senkinek. Az anorexia nervosabol is kigyógyultam a múlt fél évben teljesen, viszont ennek tünetei is kezdenek visszatérni. Mit tehetek?

2016. júl. 17. 15:34
 1/5 anonim válasza:
15 évesen nem kell öngyilkosságon gondolkodni! Véget ért az első szerelem,hogy utat adjon a következőnek és abban új szemszögben láthasd a világot és persze Magadat is! Ne akarj görcsösen sem a tárgyakhoz,sem a múlthoz ragaszkodni. Az a múlt,engedd el! Tudom,úgy gondolod,most ez a legnagyobb,legmélyebb gödör,amiben valaha is beleeshettél,de akkor el kell mondanom:ennél jóval több az ÉLET!!! Szép lassan elmúlik a fájdalom és majd rájössz,hogy ebből az egészből mennyi mindent megtudtál,megtanultál,megtapasztaltál a világból és Magadból,Magadról! Az anorexiából is kigyógyultál,van ott erő,ahonnan ez jött! Hajrá! Csak előre! A családdal meg mindig is lesznek kisebb-nagyobb nézeteltérések,hisz' más generáció,más elvek.
2016. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem depresszió. Véget ért egy kapcsolatod, problémás a családi háttered, bárki fel lenne dúlva, ez normális.

Próbálj támaszkodni barátokra, a család azon tagjaira, akiket kedvelsz. Vannak ingyenesen igénybevehető segélyvonalak, pszichológus. Ilyenkor sok mindenbe kell kapaszkodni.

2016. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért egy pszichológus nem ártana... Hol élsz?
2016. júl. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Magyarországon, hanem Barcelonaban. A pszichologus felkeresése valóban nem ártana, de a családom nem túl toleráns az ilyen dolgokkal szemben...
2016. júl. 18. 12:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Skyepon is tud ám segíteni a pszichológus. Ehhez mit szólsz?:)
2016. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!