Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pontosan milyen tettekben,...

Pontosan milyen tettekben, cselekvésekben nyilvánul meg a skizofrénia? Tudnátok konkrét példákkal szolgálni? Sosem találkoztam még skizofrén emberrel. Él-e a környezetetekben olyan személy, aki ebben a mentális zavarban szenved?

Figyelt kérdés
A betegség fogalmát több netes oldal is úgy definiálja, hogy: a skizofrénia nem más, mint a gondolatok és a cselekedetek közötti egyensúly felbomlása. Mit takar ez valójában?

2016. júl. 4. 12:02
 1/5 anonim válasza:
100%
Én skizofrén vagyok. Hangokat hallok, mintha valaki beszélne hozzám. A gyógyszerek előtt láttam hallucinációkat is, vagy kifordultam magamból és magamon kívül tettem dolgokat.
2016. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom. :( Mióta szenvedsz ebben a betegségben?
2016. júl. 4. 13:42
 3/5 anonim válasza:
kb 5 éve kezelnek, de már évekkel azelőtt is voltak furcsa hanghallásaim, csak akkor még nem sok és nem is tudtam, hogy azt egy betegség miatt hallom.
2016. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanulmányozd Friedrich Hölderlin életét és költészetét.
2016. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Több fajtája van. Van, aki kataton állapotban van, van, aki összevissza beszél, van, aki nagyon visszahúzódó, van, aki hallucinál, hangokat hall, magában beszél, van, aki azt hiszi, hogy üldözik valamilyen módon. Vannak negatív és pozitív tünetek. Negatív, ha valamiből hiány van, pl. hiányzó késztetések, érzelmek, a pozitív, ha többlet van, pl. hallucinációk. Állítólag a negatív tünetek a károsabbak. Biztos, hogy találkoztál már skizofrénnel, minden 100-200. ember az.
2016. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!