Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek hogyan jelentkezik a...

Kinek hogyan jelentkezik a depressziója miben másabb mint a normális élet?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Arra lennék kíváncsi,hogy mit éreztek amikor depressziósok vagytok?Persze ez minden embernek más!Válaszaitokat köszönöm!
2014. okt. 25. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

én egy súlyt érzek magamon, hogy nem tudom elkezdeni se a feladataimat. és mikor csinálom, minden iszonyatosan lassan megy.

sajnos a feladatok helyett ilyen hülye fórumokra írogatok.

2014. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd az igazi depressziósokat.

Sajna manapság hobbi szintbe megy, hogy az emberek -tévesen- depressziót diagnosztikálnak magukon, ha egy ideig szimplán rossz a kedvük.

2014. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Depresszió mint orvosi fogalom, vagy depresszió mint a rosszkedv szinonímája?

Az orvosilag értett depresszió nem feltétlenül jár rossz hangulattal, lehet a tünet pl. állandó fáradtságérzet, memóriazavar.

2014. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

két héten túl tartó állandó rosszkedvet már depresszióként diagnosztizálnak.

a depressziónak pedig vannak fokozatai.

nem baj, ha az ember komolyan veszi, mert akkor esetleg nem jut el a rosszabb állapotig.

2014. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Depresszió az, amikor nincs semmi okod a lehangoltságra, vagy a melankólikára és egyszerűen rád tör. Nincs semmihez kedved, még ahhoz sem, amit az előtt szerettél. Búvalbaszott érzés. Nekem néha szokott ilyen lenni, főként menszesz előtt 1 nappal, de nem minden hónapban van ilyen. Amilyen váratlanul rám tör, olyan hirtelen múlik el. Olyankor nem érdekel semmi, nem tudom mitől vagyok lehangolt és néha rám jön a sírhatnék, másnap mikor elmúlik, meg fogom a fejem, te jó ég. Valami ilyesmi lehet a valós depresszió is, gondolom, de arra szednek gyógyszert. Én nem vagyok mentális beteg. A rossz hangulatomnak általában van oka és az nem depresszió és elég gáz, hogy azt az állapotot össze keverik sokan a depivel. Az életbeli helyzeteket gyógyszerrel nem lehet megoldani! Ezt ne felejtsétek el!
2014. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedvtelenség,bármibe belekezdek,gyorsan elmegy a kedvem tőle,koncentrálásban nehézségek,memóriagondok,gőzöm sincs mit kezdjek az életemmel érzés,nem tudok kommunikálni,barátkozni. A normális élethez köze nincs :(
2014. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Változó tünetei vannak. Néha csak simán rossz kedvem van és semmiben sem lelem örömet, máskor még ahhoz is lusta vagyok, hogy kikeljek az ágyból; általában én is neten bas zom el az időmet és lusta vagyok. Állandó tünet a kilátástalanság, hogy folyamatosan öngyilkos akarok lenni, nincs kedvem kimozdulni és az életet feleslegesnek érzem.


Az emberekhez meg egyszerűen nincs türelmem. Sokat akarok egyedül lenni, ha hívnak valahova, mondvacsinált okokkal lemondom. Mindemellett mivel még szorongok is, magas a vérnyomásom és szívritmuszavarom van.


Öljetek meg, komolyan; mert ez így egy szenvedés.

2014. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!