Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy inkább...

Pszichológus vagy inkább pszichiáter kéne?

Figyelt kérdés
15 éves srác vagyok, 12 évesen kevert szorongásos és depresszív zavarral diagnosztizált pszichiáter, kórház, miegymás, aztán egy évig pszichiáter és pszichológus kezelt. az ok az volt, hogy meleg vagyok, és sehogy se jött össze. Külön-külön farmakoterápia és pszichoterápia nem használt, együtt még úgy ahogy szinten voltam. Aztán most eljutottam odáig, hogy a pszichiáter javaslatára(!) elhagyhattam a gyógyszereket, és a pszichoterápia is véget ért egy hónapja, csak jönnek a comig outok, amiket sehogy nem tudok elkerülni, nem vagyok hajlandó sem magamnak, sem másnak hazudni. Akárhányszor kimondom, hogy "meleg vagyok", elképesztő sírógörcs fog el. Már nem érdekel mások véleménye. A sajátom. Elképesztően gyűlölöm ezt a részem. És a tény, hogy nem tudok rajta változtatni, még jobban kiakaszt. Magammal kerülök ilyenkor szembe, és egyszerűen nem vagyok képes tükörbe nézni, ha erről van szó. Pedig TUDOM, hogy nem betegség és nem bűn, de mégsem megy.
2016. aug. 1. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem volt még testi kapcsolatod azonos neművel, akkor nincs szó "melegségről". Ha csak vonzónak találsz egy azonos neműt és gondolatban eljátszadozol azzal, hogy vele testi kapcsolatot létesítesz, az csak homoerotikus fantáziálgatás, ami sok emberrel megesik, nemcsak serdülő korban. Foglalkozz értelmes dolgokkal, terheld le magad fizikailag és szellemileg is és nyugodtan maszturbálj. Nem lesz semmi baj.
2016. aug. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt azonos neművel 14 évesen. A női test sosem érdekelt. Maszturbálok is. A kapcsolatom amúgy azért ért véget a sráccal, mert a gyógyszer elhagyása nem volt épp zökkenőmentes, és nem bírta. Megértem, tényleg érdekes voltam.
2016. aug. 1. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy másik pszichológushoz. Van úgy, hogy többel is találkozunk, beszélgetünk, míg megtaláljuk a nekünk megfelelőt.
2016. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy sikerült lejönnöd a gyógyszerről. Nagy lelkierő kellett hozzá. (Én is átélem. Én is voltam kórházban.)

Szurkolok neked, hogy ne szoktassanak rá újból gyógyszerre.

2016. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus lelki támogatásra.

Találtam ilyet:

LMBT Tanácsadó Központ: A Változás Rendelőben egyedüliként meleg, leszbikus, transz-szexuális identitáskérdések kutatása, a különböző szexuális orientációkból következő gyakorlati, terápiás segítségnyújtás. Bővebb leírás: www.lmbtkozpont.hu

2016. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Amúgy újabb farmakoterápia jön elvileg elvileg erősebb gyógyszerekkel -.-" :(((

2016. aug. 4. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell belemenned, ugye tudod? Próbáld meggyőzni a szülőket, hogy először próbáljatok az okon segíteni, ha valóban a melegséged el nem fogadása az oka depressziónak és a szorongásnak, a gyógyszeradag növelése csak tüneti kezelés.
2016. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, tényleg úgy érzem, hogy kellene. Borzasztóan vagyok, mikor a pszichiáter meglátott, majdnem kihordott egy infarktust. :(

Azt mondta, hogy keresünk egy új pszichoterapeutát, mert nem csinált semmit láthatólag a mostani, viszont addig gyógyszer kell, hogy biztosan ne lehessen gond. (A régi gyógyszereim, csak nagyobb kiszerelés, és nagyobb adag, erre mondtam, hogy erősebb bogyók.)

A pszichiáterem tényleg jó, mert elmondta, hogy mit miért csinálunk, ha kérdésem volt, válaszolt, ha valamit nagyon nem akartam, akkor keresett alternatívát, szóval ő tényleg nagyon jó. Nála partnernek érzem magam, nem egy esetnek. Az előző pszichiáter nem volt normális. Egyszer szóltam, hogy az akkori gyógyszerem valami borzalmasan belassított fél év után is, erre leüvöltötte a fejemet, hogy így is túlterhelt, hagyjam már békén a hülyeségeimmel.

De most a doktor úr jó. :)

2016. aug. 4. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!