Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet meggyógyítani...

Hogy lehet meggyógyítani valakit, aki borderline-os?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy "Menj el pszichológushoz, beteg vagy!". Ismerek egy pszichológust, de ő nagyon ellenszenves, meg amúgy is, nem tudok megbízni és minden titkomat elmondani egy olyan embernek, akit nem ismerek.

2016. júl. 26. 02:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, amit elfelejtettem. Borderline lehet tanár? Az a gáz, hogy én tanár szakra jelentkeztem, de nem hinném, hogy alkalmas lennék rá. (Amikor jelentkeztem, még nem volt meg róla a papírom.) Igazából már nem is tudom, hogy akarok-e tanár lenni.
2016. júl. 26. 03:08
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Ha Borderline-od van, a pszichológust felejtsd el, mert ez ehhez kevés. Pszichoterapeuta vagy pszichiáter meg tud gyógyítani
2016. júl. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 TR75 ***** válasza:
77%

A borderline gyógyítása hosszú időt és kitartást igényel pácienstől és terapeutától is. Tulajdonképpen nem is gyógyításról van szó, hanem a borderes "áthuzalozásáról", tehát hogy a számára megszokott reakciók helyett olyan válaszokat adjon, amik megfelelnek (vagy jobban megfelelnek) egy ilyen szempontból jól működő személyiségnek. Kvázi tanulásról van szó.

A dialektikus viselkedésterápiát direkt a BPD-re alkották meg a "hagyományos" viselkedésterápiából, állítólag ez a legsikeresebb próbálkozás a BPD kezelésére, de a terápia hosszú, és nem egy egyértelműen felfelé ívelő sikertörténet, vannak visszaesések és látszólag eredménytelen időszakok, ehhez kell a BPD-s és a terapeuta kitartása is.

2016. júl. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
84%

Azt hiszem, TR75 tökéletesen megfogalmazta.


Annyit tudok hozzátenni, hogy egy borderline-nal diagnosztizált barátom hogy dolgozik: terapeuta, pszichológus és pszichiáter is segít neki, jár dialektikus viselkedésterápiára, traumakezelésre, táncterápiára, illetve testterápiára, valamint kiegészítésként jógázik és még néha íjászkodik is (amellett, hogy egyébként is sportoló).


Hozzáteszem, nem a magyar ellátórendszerben van (nem is itt él), és magánpraxisokba jár. Nagyon komplex a kezelése, és tényleg egy teljes újratanulási folyamat - vannak zökkenők, de rengeteget tanult és fejlődött már eddig is.

2016. júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

De utálom az ilyen hülyeségeket.

Azt se tudjátok mit jelent a borderline, de ha valaki azt mondja rátok hogy azok vagytok és elhiszitek, akkor azzá is váltok.

Ez olyan, mint amikor régen a nemesek azt mondták a rabszolgákra, ti rabszolgák vagytok. Amikor elfogadták tényleg azok lettek. :D


Egyszerű ember vagy. Nem vagy borderlineos ha nem akarsz az lenni.


Szomorú, rossz hangulatú lehetsz. Azok létező dolgok. Azonban mindre lehet megoldás is. Bár biztos nem abban fogod találni, hogy emberek beskatulyáznak, jajj te most borderline vagy. Vicces ahogy a mai emberek gondolkodnak ezekről a dolgokról.

Talán azért sikeres mégis, mert a fejlődő világban aki elfogadja magára ezeket a jelzőket ő maga is csak ki szeretne lépni minél jobban a társadalomból, ezért ha papírt kap róla hogy teheti, akkor örülni fog. De ilyen papírt én is írhatok. Bár lehet nem tudnám olyan formaian megfogalmazni... :D

2016. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Azért bizonytalanodtál el,hogy tanár legyél,mert papírt kaptál róla,hogy borderline vagy? A kérdező most tudta meg,hogy borderline,ezért lemond minden álmáról,a jövőjéről,önmagáról. Ne egy diagnózis határozza meg,mi vagy ki lehetsz. Bármit elérhetsz,ha teszel érte,ha tényleg akarod. Nem kerekesszékes lettél,aki kosarasnak készült,hogy lemondj a normális élet lehetőségéről. Magyarországon sajnos nem nagyon remélhet egy borderline érdemi segítséget. Persze érdemes próbálkozni,hátha te épp sikerrel jársz. Borderline-ra specializálódott pszichoterápia lenne a legjobb. Ha nagyon durva hangulatingadozásaid,öngyilkos gondolataid vannak,gyógyszeres terápia is hasznos lehet. De alapvetően a te kezedben van a kulcs,kérdező!

(Borderline lány)

2016. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
A kerekesszékes hasonlat nem is jó,mert ők is kosarazhatnak. Ezt a mondatom visszaszívom. A lényeg,hogy semmi akadálya annak,hogy megvalósítsd önmagad,csak mert kaptál egy papírt. Azelőtt is borderline voltál,hogy leírták volna.
2016. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 TR75 ***** válasza:
78%
Én inkább azt mondanám, hogy a "borderline és tanár" finoman szólva "nem egy ideális kombináció", azt nem tudom megmondani, hogy kizáró ok-e, mindenesetre a borderline tünetekbe belegondolva könnyen belátható, hogy nem szerencsés. Viszont a kezelt és stabil border szerintem biztosan nem probléma.
2016. júl. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
Megmondom, mi a borderline, meg sok mai divatbetegség. A helyzet az, hogy egyre több a pszichológus. Az egyetemek évről évre ontják a frissdiplomás agykurkászokat, akik meg akarnak élni a végzettségükből. Ehhez pácinsekre, lelkibeteg emberekre van szükség. 40 éve még a belgyógyászok ismert mondása volt, hogy egészséges ember nincs, csak ügyetlen diagnoszta. Mára ez áttolódott a pszichológusok asztalára. Mert a lélek terén aztán lehet aratni. Kezdődik ugye a kamaszkorral. A kutyát se érdekli most már, hogy amióta világ a világ, minden kamasz átéli kisebb-nagyobb mértékben ugyanazt a világfájdalmat. A kutyát se érdekli, hogy erre bármilyen furán hangzik is, szükség van az egészséges felnőtté váláshoz. Nem. Kitalálnak mindenféle hangzatos nevet rá, ée elkezdik "gyógyítani". A másik a mai ember krónikus dehidratáltsága. Manapság senki sem ér rá félóránként vizelni járni, ezért inkább nem is iszunk eleget. A sejtjeink szomjaznak! A sejteknek víz kell. A sejtek egymás közötti kommunikációjához víz kell. Ha ez nincs kellő mértékben, ez a kommunikáció lelassul, vagy megáll. Naná, hogy hülyén érzi magát az ember! De sebaj, hiszen van kismillió pszichológus, aki tárt ajtókkal várja a sok kiszáradt embert.
2016. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem a papír miatt, hanem pont a tünetek miatt lettem én is bizonytalan. Ezek egyre erőteljesebbek, és nem akarom, hogy valami baj legyen.


Miquel, részben igazad van. Egyes dolgokat meg kell élni ahhoz, hogy az ember érett lehessen, de vannak valóban betegségek. Például, ha valaki hangokat képzel, akkor valami baj van. Vagy ott van a depresszió, ami a lélek betegsége. Olyan, mint amikor megfázol, csak akkor a tested beteg. Az viszont tényleg h.lyeség, hogy a depressziósokat pszichológushoz viszik. Igen, sok az öngyilkos, de nem pszichológusra van szükségük, hanem szeretetre, esetleg felnőttek esetében stabil megélhetésre. A borderline is egy betegség. Én borderline-os vagyok, és tudom jól, hogy valami nincs velem rendben, érzem.

Amúgy, amit az ivásról mondasz, részben igaz, de nem ez okozza a betegségeket. Én például sok folyadékot iszom, nem lehetek tehát kiszáradva, mégis beteg vagyok.


Köszönöm a válaszokat :)

2016. júl. 28. 02:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!