Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehetett ez és miért?

Mi lehetett ez és miért?

Figyelt kérdés

A gondolataimat nem nagyon tudom kontrolálni, és az történt hogy (én sem tudom miért) elkezdtem gondolkozni azon és elképzeltem ahogy elrabolnak, kocsiba tesznek és nem tudom mi lesz velem és mit akarnak. Aztán elkezdett a kezem lábam remegni, nem voltam jól. A gyomrom is, nem is tudom kicsit hányingerem is volt aztán nagyon szomjas lettem és megittam majdnem 3 bögre vizet.

Úgy 10percig remeghettem, mintha átéltem volna azt amire gondolok.

Igyekeztem másra koncentrálni. Úgy 15-20perc alatt elmúlt. De ha megint ilyenre gondolok elkezdek remegni.

Valami gyógyszert lehet erre szedni?



2016. aug. 5. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak egyszer történt ez meg veled, vagy többször is?

Szoktak lenni más kellemetlen gondolataid is? Tudod ezeket kontrollálni, vagy maguktól jönnek?

2016. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy szabadon lebegő szorongás. :)

Nem pánikroham.

Ha a szorongást egy grafikonon ábrzoljuk, és a vízszintes tengely az időt, a függőleges tengely az intenzitást jelöli, akkor a pánikrohamot úgy képzelheted el, hogy elemeled a kezed, és elkezdesz a kézfejeddel fel-le csapkodni, és szépen lassan mész-le.

A szabadon lebegő szorongást pedig úgy, hogy felemeled a kezedet, egy darabig még mész fel, apró kézfejmozdulatokkal, aztán szépen lassan lejjebb.

Lenne néhány további kérdésem: Kicsit pontosabban mit értesz azalatt, hogy nem tudod kontrollálni a gondolataidat? Ha igen, akkor általában milyen témakörben?

Igen, van nagyon sok gyógyszer rá, de amíg nem diagnosztizáltak nem érdemes szedni, mert jobb biztosra menni.

Pszichiátert is megkeresnék a helyedben, ha úgy 1 hónapon belül nem javul, vagy esetleg pánikrohamod van. A pánikbetegségnél van egy ilyen 4-es szabály: 4 hét alatt 4 roham.

Jobbulást kívánok!

2016. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem túl megnyugtatóak, de köszönöm a válaszokat!

Ilyen még csak egyszer történt velem, de úgy 2 hónapja este olyan történt gépezés közben csak úgy a semmiből ilyen megmagyarázhatatlan érzés, hogy nem vagyok a magam ura, pánik, nem tudtam mi ez és mi fog tőörténni de nagyon rossz volt.

Ami pedig a gondolatokat illeti elég nehéz elmondani mert mikor beszélnem kell róla leblokkolok és elfelejtem. Többnyire mintha valaki mindig velem lenne, saját magamnak okozom a rosszat, mintha valakinek az lenne a célja hogy megőrjítsen és örökké szenvedni fogok gondolataim vannak.

Meg ezek az értelmetlen, őrült gondolatok összefüggésben vannak sokszor azzal amiket csinálok. Olyanokat képzelek hogy nekem van egy országom, vezetője vagyok, és ezek pillanatok alatt lejátszódnak hogy pl. azt képzelem hogy háború van és én vagyok a führer... Ha öröm ér akkor az "álomvilágban" is örömzeti dolog történik, ha rossz akkor, meghalt az országom lakosságának x %-a, öngyilkosok lettek emigráltak stb. Nem neztem semmi ilyen filmet ez vagy 2 éve kezdődött. Mostmár láthatjátok milyen őrült vagyok,

2016. aug. 7. 21:45
 4/5 A kérdező kommentje:
itt most akkor megállt a tudomány?
2016. aug. 8. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:

#2-es válaszoló vagyok. Pszichiáterhez menj el, és szólj neki erről. Valószínűleg traumával összefüggő zavar lesz, aztán farmakoterápiát és pszichoterápiát kapsz. Ha minden jól megy, gyorsan helyrejöhetsz. :)

Jobbulást kívánok!

2016. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!