Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan okozhat egy gyógyszer...

Hogyan okozhat egy gyógyszer mellékhatásként öngyilkossági gondolatokat?

Figyelt kérdés
Több gyógyszer mellékhatásai között is láttam már feltüntetve, ezért kíváncsi lettem, hogyan képes erre például es allergia elleni gyógyszer. Előre köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 8. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
A vegetativ idegrendszerre vagy az agykeregre hat, es hat tud gikszert csinalni. Mondjuk en meg csak az epilepszia gyogyszereknel talalkoztam ilyen mellekhatassal, de az ertheto, hiszen beleszol erosen az agymukodesbe.
2016. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A hő hatására felszabaduló szulfa-metil-thiamid reakcióba lép a nyálkahártyán felhalmozódó staphilo-meniscus baktériumok anyagcsere termékeivel, miáltal a homloklebeny képtelen megakadályozni az agyalapi mirigyben keletkező suicid gondolatok manifesztációját.
2016. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 homo ludensz ***** válasza:

Arra gondol hogy neked még milyen terveid vannak az életben. Miért vetnél ön kezűleg véget a magadénak? Minek siettetni? Jön az magától is ha kéred hanem.

Ma olyan helyen voltam egy rehabilitációs létesítményen kellett átmennem hogy ha azokat látnád igen csak elgondolkoznál hogy milyen értéket szándékozol eldobni magadtól. Ezt még a gondolatodból is száműzd.Ezt mint évek óta depresszióval küszködő ember tanácsolom neked.

2016. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Kedves utolsó! Azt hiszem, félreértetted a kérdésem. Csak a kíváncsiság ösztönzött a kérdés kiírására. Egyáltalán nincsenek szuicid hajlamaim hálistennek. Mindazonáltal jómagam is szomorúnak tartom, hogyha valaki a saját életét képes eldobni magától.

2016. aug. 8. 22:10
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszadó!

Ezek a gondolatok egy teljesen egészséges individuumban is kialakulhatnak, vagy csak az erre egyébként is hajlamos egyénekben? A megfogalmazásodból ítélve nekem az jött le, hogy az, aki egyébként is hajlamos ilyen lelki problémába mélyülni, annál valószínű a szuicid gondolatok kialakulása. Hiszen (úgy gondolom) egy gyógyszer csak úgy magában (figyelembe véve az általad leírt folyamatot is, természetesen) nem okoz öngyilkossági hajlamot. Vagy talán tévedek?(Ismétlem, nekem semmiféle ilyen gondolatom nincs, csupán a kíváncsiság hajt.)

2016. aug. 8. 22:17
 6/6 homo ludensz ***** válasza:

Kétlem hogy a számtalan gyógyszer mellékhatásból konkrétan ez szúrt neked szemet. Végül is azon agyalsz amit szórakozónak találsz.

Javaslom inkább azon gondolkozz hogy az allergiádat kiváltó okra fókuszálj.

2016. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!