Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Villódzó fényektől rövid...

Villódzó fényektől rövid tudatvesztés, majd fura érzetek. Mi ez?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nézek TV-t, játszok videojátékokat kb. 6 éves korom óta, soha semmi bajom nem volt, és most sincs ezektől.


2 éve viszont elmentünk egy szórakozóhelyre a barátaimmal és úgy ültünk az asztalnál, hogy pont velem szemben volt a diszkófény. Alkoholmentes sört ittam, mert én vezettem, és egy ideig semmi baj nem volt, de aztán azt vettem észre hogy pár másodpercre mintha elájulnék, kihagy az agyam, vagy mintha hipnotizáltak volna. Majd olyan érzésem támadt, mint amikor nagyon keveset alszom és mintha "nem is itt lennék", és olyan álomszerű minden.


Ezutóbbit gyakran átéltem általános iskolában, mikor csak 4-5 órákat aludtam, gimiben már csak egyszer a hazaúton, de fősulin ha semmit nem aludtam az éjjel akkor sem. Csak egyszerűen fáradt, nyomott és gyenge voltam, semmi egyéb.


Néhány napja viszont egy rockkoncerten ismét megtörtént. Volt mindenféle fény és pirotechnika, semmi bajom nem volt, majd mikor felém világított ilyen fehéres, gyorsan mozgó fény, akkor pár másodpercre megint kiestek a dolgok. Ahogy dübörgött a basszus és ez a fény egyszerre, az nagyon szétcsapott. Pedig a koncert jó volt nagyon és nem akartam felénél hazamenni. Utána még beültünk egy bárba játszani, ismét én vezettem, de most senki sem ivott alkoholt csak kólát. Kb. 1 óra múlva ismét elkezdtem érezni ezt a fura, álomszerű érzést.

Most is és két éve is, kimentem levegőzni, utána hamar elmúlt és biztonsággal hazavittem a társaságot.


Mi lehet ez? Talán epilepszia?

Gondoltam egyszerű fáradságra is, de az kizárt, mivel nappal alszom és rendszeresen élek éjszakai életet, normál esetben legalább hajnali 4-ig fent vagyok, szóval éjfél, egy óra körül még nem lehettem fáradt, és mindkét esetben jól kialudtam magam előtte, mivel hétvége volt. Drogokat nem használok, inni is csak mértékkel szoktam.


2016. aug. 9. 02:21
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Ez lehet petit mal epilepszia.

[link]

2016. aug. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Epilepszia, nekem is szokott ilyen lenni
2016. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erről a petit-malról nem hallottam, de tényleg ez lehet. Ez nem tűnik komolynak. Akkor csak annyit kell tennem, hogy kerüljem el az ilyen helyzeteket?
2016. aug. 9. 22:38
 4/5 TR75 ***** válasza:

Hát elvileg igen, elég, ha figyelsz erre.

De azért nagyon érdemes ezt kivizsgáltatni.

2016. aug. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Petit mal ugrott be nekem is. Érdemes lenne kivizsgáltatni.
2016. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!