Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki öngyilkossági kísérlet...

Aki öngyilkossági kísérlet miatt kerül már be pszichiátriára annak milyen volt? Milyenek voltak a körülmények? A többi beteg? Kort s nemet is kérlek.

Figyelt kérdés

2016. aug. 9. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Undorító a környezet. Ott olyanok vannak akiknek tényleg ott a helyük. Egy depis kisgyökér voltam, azok pedig sok hajléktalan, alkoholista, unatkozó háziasszonyok, agyi- idegi elváltozásban szenvedők, skizo mami, meg volt egy pelenkás öreg akit úgy begyógyszereztek
2016. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Na.. Az öreg.. Kiment a gyógyszer hatása ordított, hogy aki a szegedi busz indul sorakozzon aki arra vár.. És páran csatlakoztak is hozzá.. De gyors elcipelték és kilőtték.

Ott nincs sajátfelelősségre hazamenés. Vagy hétvégi hazaruccanás. S..r volt. N37

2016. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyet követ el függetlenül attól ,hogy van-e egyéb pszichiátriai betegsége az mindig az adott kórház zárt osztályára kerül.Ott nem lehet saját ruhád,telefonod,személyes holmik sem,van ahol még fogkefét és törülközőt sem engednek magadnál tartani.Milyenek a körülmények?Hát katasztrófa.Az ápolók idegbetegek,van akit lekötöznek,mindenki szénné van gyógyszerezve,terjeng a bűz,van akit pelenkázni kell,van mindenféle beteg.Értelmi fogyatékos ,autista ,skizofrén stb. Ha nincs aki látogasson akkor elviselhetetlen egy idő után a bentlét.Szerintem két hét a minimum kötelezően bent töltött idő,utána sem haza,hanem a nyílt osztályra tesznek ahol már lehet saját cuccod meg lehet tetszőlegesen mászkálni.Az intézetet elhagyni ,mondjuk boltba kimenni akkor sem szabad,csak külön orvosi engedéllyel.Szerintem egy hónap kb. míg kikerülsz egy ilyen cselekmény után. 39f
2016. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem öngyilkossági kísérlet miatt, de voltam már bent pszichiártián, és voltak ott olyanok is, akik azért kerültek be, mert öngyilkosok akartak lenni. Annyira nem volt vészes szerintem. A körülmények nem voltak a legjobbak, a kórház épülete eléggé lepattant volt, meg mindig iszonyú büdös cigiszag meg fűszag volt a wc-ben, mert oda jártak ki a betegek titokban szívni. Volt bent egy-két fiatal is, de a legtöbb beteg inkább középkorú volt, meg voltak öregek is. Volt, akit lekötöztek (csak a nagyon durván betegekkel tették). Összességében kibírható volt, a legrosszabb talán az unalom volt, sokszor percről percre vártam, hogy legyen már reggeli... nagyvizit... csoportterápia... így iszonyú lassan telt egy nap. Szerencsére nekem mindig voltak látogatóim, így nekem még kibírhatóbb volt az egész.

27/N

2016. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Már sokszor voltam pszichiátrián. Nekem 5+1 alkalommal volt öngyilkossági kísérletem, de abból csak 2+1 alkalommal kerültem pszichiátriára. 1+1 alkalommal a nyíltra és egyszer a zártra.

A nyílt osztályt már nagyjából megszoktam. Az ápolók és az orvosok segítőkészek (még akkor is, ha nem engednek ki még a rendes folyosóra sem, csak az elkerítettre). A szobák tiszták (bár ki lehet fogni rendetlen, büdös és ágyba csinálós szobatársat), a fürdő és a WC már eléggé le van amortizálva. A szobatársak meg vegyesek. A cuccaim nálam lehettek (telefon, iPad), de volt, hogy a vágó/szúró és folytó dolgokat elvették tőlem, majd átkutatták a táskáimat, hogy biztos minden náluk van-e.

A zárt osztály már teljesen más terep. Az orvosok nagyon megértőek voltak, de az ápolók szerintem már belefáradtak a munkájukba. A szobákban szerintem túl sok beteg van, főleg, hogy a nagy része nagyon súlyos és szinte mindenkinek más a problémája. A fürdő meg a WC borzalmas, embertelen körülmények vannak ott. A szobatársakról nem tudok túl sok mindent mondani, mert 1.5 hetet voltam ott, de senkivel sem beszéltem. Amúgy a cuccaimat be tudtam rakni a saját szekrényembe, éjjeliszekrényembe. Telefonom és az iPadem nálam lehetett (még a töltő is), de a bőröndömet eltették egy külön szobába, hogy ne foglaljon helyet és ne pakolhassak csak úgy össze, hogy köszi nekem ennyi elég volt.

20L borderline személyiségzavaros

2016. aug. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
az egészben,csak a cigiszünet volt élvezhető...
2016. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Öngyi miatt voltam, de szerencsére az éjszaka a sürgősségin volt, csak másnap reggel vittek át. Nem nagyon foglalkoznak az ilyen típusú páciensekkel, így a folyosón kellett várakozni amíg be nem vittek a pszichihez beszélni, hogy miért tetted. Ott nem volt annyira kellemes, mert a bennfekvő betegek mászkáltak körülöttem, valaki csak sétált mellettem, motyogott és a falat kaparta...Aztán a doktornő beszélgetés után felírt valami gyógyszert, és felajánlott egy 9 napos terápiát a pszichiátrián, de inkább elutasítottam. Így hamar hazaengedtek, és ennyi volt.
2016. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, lemaradt hogy 19/L
2016. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Szia én a kórházba dolgozom takaritóként néha megkaptam a pszihiátriát hát mit ne mondjak ne akarj oda kerülni borzalmas látvány van ott nemhogy még ott lenni napokig isten ments tőle!! A mellékhelyiségek zuhanyzók borzasztó állapotba voltak azok nem beszélve hogy vannak ott veszélyes betegek is!!
2016. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
18/L vagyok, én még a gyerek osztályra kerültem anno, nem volt különösebben semmi. Bhetesdaiba kerültem, három fős szobák voltak, mi akkor 5 voltunk bent ha jól emlékszem. Itt rendbe volt tartva a hely, én voltam az egyetlen aki öngyilkossággal került be. Az az egy marad meg bennem, hogy az a hely egyben rehab is volt. Ott voltak ijesztő dolgok, de azon a részen ahol én voltam, nyugodt környezet volt
2016. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!