Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? (Lent)

Barthafanni kérdése:

Mi történik velem? (Lent)

Figyelt kérdés
Már 2 éve rivotril-t szedek. 0,5-öset mert depressziós vagyok. Pár hete vettem észre hogy nem tudok örülni semminek nem tudok úgy szeretni mint pár hónappal ezelőtt. Minden estém a szorongásról szól . Igen, sajnos majdnem minden este szorongok. :( Erre rivotrilt szedek orvosi javaslatra. De én kezdem azt érezni hogy az életem romokban. Nincs értelme az életemnek. Nem tudok szívből szeretni, nem tudok örülni semminek. Csak szorongok egyfolytában. Mindig agyalok a rosszon . Pl hogy légszomjam lesz h rohamom lesz. Mar nincs is semmi jó egy napban. És azt érzem h csak a gyógyszer segíthet. Viszont ez a gyógyszer szerintem tönkretesz. Mit tegyek? Ha leszoknák akkor attól félek h nem tudom legyőzni a szorongasomat. Vagy erre van tippetek? A leszokáshoz? Hogy élhessem a mindennapjaimat boldogan? :,( :,( . Kétségbe vagyok esve. 15 éves lány , akinek még előtte van a jövő a szórakozás, de ő már a haláltól és a rosszullét tartja vissza minden jótól. Nem merek elmenni bulizni. A kedvem is elment mindentől. Pedig 5 éve azon gondolkoztam hogy majd családom lesz 2 gyerekem , szép házam stb. Kérlek segítsetek. Bocsi h hosszú lett, de ez az igazság.

2016. aug. 12. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia én régebben pánik beteg voltam és ez miatt én is depresszióban estem de sosem szedtem gyógyszert egy a lényeg h maradj erős gondolj jó és pozitív dolgokra ha vmi kifogás jut eszedbe amivel magadat taszitod le mondogasd magadnak h ez nem igaz és nem lesz így a gyógyszer pedig bilincs amitől igenis meg kell vh szabadulnod amíg te nem akarsz 100% meg gyógyulni és nem kuzdesz 120%-al senki nem tud segíteni ezt jegyezd meg h fel kell allnod mert ÉLNI AKARSZ! Rendben? Nem lesz semmi baj képes vagy rá hidd el!!! <3 20L
2016. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen nagyon élni akarok. De szorongás nélkül. És nagy szeretettel.
2016. aug. 12. 16:37
 3/12 anonim ***** válasza:
És úgy is fogsz minden rajtad múlik! Benned van minden csak ki kell magad szabaditanod! :) ;) az is jót tehet h rendszeresen elmész egy pszichologussal beszélgetni vagy a szuleiddel akár
2016. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szorongás ellen van tippetek ami bem gyógyszer?
2016. aug. 12. 16:47
 5/12 anonim válasza:
Ne a gyógyszerekre hanem a közeli barátaidra és családtagjaidra támaszkodj.
2016. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A sport jót tesz? Milyen sport? Valami stratégia szorongás elfajulás leküzdésére? Jöhetnek még válaszok.
2016. aug. 12. 16:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát cicam a gyökereket irtsd ki és akkor az is elmúlik.. Én már nem tudok többet mondani rosszabb helyzetből jöttem ki saját magamtól egyedül édes anyámmal beszéltem talán kétszer pedig én nem mondom el mit éltem át.. Ha nem tudsz felállni legalább félig nem lehet rajtad segíteni ne legyél olyan ember aki bele törődik a sorsaba és megbuggyan.. TE CSAK TE tudsz magadon igazán segíteni
2016. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De igen a sport nagyon jót tesz lelkileg az biztos
2016. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiára jársz? Csak a rivotriltól nem lesz ám jobb
2016. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 aperitif ***** válasza:

Jesszus! Ki az az orvos, aki 13 évesen elkezdett téged Rivotrillal tömni? Először is a Rivotril nem antidepresszáns, másodszor erősen addiktív szer, nem volna szabad 2 hétnél tovább szedni. Javaslom, hogy váltsál orvost, és lehetőség szerint kezdj el egy pszichoterápiát.

Jó lenne, ha lejönnél a Rivotrilról, de ezt csak orvosi felügyelet mellett, és fokozatosan tedd, mert a megvonásnak is lehetnek káros következményei.

Addig is a mozgás, a sport lehet az, ami segítene, illetve kérd a szüleid segítségét, ha eddig nem vették észre, hogy baj van veled.

2016. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!