Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiperérzékeny vagyok? 15/f

Hiperérzékeny vagyok? 15/f

Figyelt kérdés
A szüleim gyakran mondják azt,hogy hiperérzékeny vagyok. Elolvastam interneten, de nem jöttem rá, hogy gyakorlatban ez mit jelent.Az a helyzet mikor valamilyen fájdalmamról kellene beszélnem, akkor elérzékenyülök,sírva fakadok.Az is bánt ha valaki letöröli az asztalt de nállam kihagy egy részt.Ez hiperérzékenység vagy valami más?
2016. aug. 20. 15:09
 1/1 hosszúhajú ***** válasza:

Tényleg az lehetsz. Egy hiperérzékeny ember reakciója, bármilyen ingerre, mindig sokkal erősebb, intenzívebb, érzékenyebb. Sérülékenyebb, ha rosszat mondanak neki, jobban magára veszi, fájdalmasabban él meg mindent, könnyebben bántható, sír egy filmen órákat, szóval ha egy olyan külső hatás éri, amire egy átlag ember vállat von, ő tragédiát csinál belőle. érzékenyebben éli meg. Ha azt mondom neked, hogy tök hülye vagy, akkor egy normál ember vállat von, vagy le...ja. Te biztos megbántódsz, fáj amit mondtam, rosszul esik. - így bocsi a példáért. :) Ha eltörik egy pohár, a normál ember mond egy csúnyát. Te lehet, hogy kézbe veszed a szilánkokat és sírni kezdesz. Lényeg hogy ezeket a hétköznapi dolgokat, túl intenzíven éled meg. És ami másnak csak kicsit rossz, te felnagyítod és sokkal fájdalmasabban éled meg.

Hasonló vagyok... :( Egy kis pszichoterápia javasolt ilyenkor, a pszichológus segít kideríteni, mi váltja ki belőled ezeket a túlzott érzelmi reakciókat, és hogyan tudnád kezelni.

2016. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!