Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos kényszerbetegség ellen...

Súlyos kényszerbetegség ellen mit lehet tenni? Ettől lehetek skizofrén?

Figyelt kérdés
Már kész "könyvtár" van az agyamba és csak idők kérdése mikor melyik ugrik be és nagyon kellemetlen. Az egész kiskoromtól kezdve kezdődőtt mikor féltem az ételektől a baktériumok miatt, ma már az emberektől is kezdek félni.
2016. aug. 21. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem leszel skizofrén! De mindenképpen keress fel a problémáddal egy orvost, ne szenvedj fölöslegesen!
2016. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz ettől skizofrén.


Ennyi tüneted van? Ezek alapján inkább hipochonder vagy, nem kényszerbeteg.

2016. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. A hipochondria is a kényszerbetegségek körébe tartozik!
2016. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: Két típusa van a kényszerbetegségnek: Gondolati és cselekedeti.

Egyikbe se tartozik.


Az igaz,hogy kényszeresen foglalkozik a saját egészségügyi állapotával,de nem kényszerbetegség.

2016. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A skizofrénia mást jelent:érzelmi labilitás,hangulatingadozás,hallucinációk,belső üresség.
2016. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem, nem csak ennyi a probléma, am az első mondatból rá lehet jönni
2016. aug. 21. 20:55
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az igaz,hogy kényszeresen foglalkozik a saját egészségügyi állapotával,de nem kényszerbetegség." - ezzel most magadnak mondtál ellent.


Én kényszerbeteg vagyok, és előjött nálam sok más kényszergondolat mellett a hipochondria is. Betegségektől való rettegés. Ennek is 2 típusa van: 1. a meglévő tüneteiről gondolja valaki, hogy ez biztosan valami nagyon súlyos betegség jele 2. nincs tünete, csak hall eg betegségről, és elkezd tőle rettegni.


De azt hiszem, eltértünk a tárgytól, a kérdező azt szeretné tudni, lehet-e skizofrén, amire a válasz: NEM, illetve hogy mit lehet tenni súlyos kényszerbetegség esetén. Leginkább orvoshoz kell vele menni. De addig is, amíg eljut odáig az ember, tudatosítsd magadban, hogy a gondolatid nem igaziak, csak egy betegség játszadozik veled. Ne rémülj meg a gondolataidtól, nézd őket úgymond "kívülről". A kényszercselekedeteidet, ha vannak, próbáld minimálisra lefokozni, ezzel megtörik a kényszergondolat > szorongás > kényszercselekedet > kényszergondolat és így tovább ördögi köre.


Remélem, segítettem!

2016. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!