Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyulás szorongásból?...

Gyógyulás szorongásból? Szeretnék beszélgetni olyan emberekkel, akik szorongással, depresszióval és/vagy pánikbetegséggel küzdenek vagy már leküzdötték.

Figyelt kérdés

30 éves fiatal nő vagyok és most szorongásos, depressziós panaszokkal küzdök, most vagyok az utam elején, nagyon AKAROM a gyógyulást és sokat segítene , ha olyanokkal tudnék beszélgetni akik már átéltek hasonlót és tapasztalatokat cserélnénk.

Pécsi vagyok egyébként, és gondoltam arra is, hogy ha többen lennénk és nyitottak vagytok, egy "önsegítő" csoportban néha összejönni és beszélgetni, hallottam már ilyenekről csak most nem tudok konkrétan egyet sem sajnos.

Annyit szeretnék kérni, hogy a szélsőségesen megnyilvánulók (pl. a teljesen gyógyszerellenesek vagy azok akik ezt még soha nem élték át és hülyeségnek tartják stb.) ne írjanak, mert az nem segít.

Köszönöm szépen!



2016. aug. 31. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Írj privátot beszélhetünk
2016. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én 26 évesen ugyanez... Nemrég kezdtem gyógyszert szedni, bár amúgy én sem bízok ezekben annyira, csak "mankó" lehet. A gondokat magunknak kell megoldani, mondjuk én nemigen látom a saját kiutam. Különben én közel lakom Pécshez.... :) Van Pécsett ez a Bizalom Magán Pszichoterápiás intézmény, talán érdemes lenne felkeresd...

Gyógyszert csak akkor szedj, ha gátol a mindennapi tevékenységeidben a szorongás, stb... Engem már tönkretett egy év alatt, ezért vállaltam be, de még mindig félek, h hülyeség... Ha gondolod írhatsz privit.

2016. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Fiatalabb vagyok nálad, de egyet biztosan mondhatok, az igazi depresszió egyik alapvető tulajdonsága, hogy bár néha vannak pozitív kilengések, rövid időn belül visszatérsz a kiindulási állapotba, vagyis a depresszióba. Ennélfogva ez egy gyógyíthatatlan betegség, aztán lehet jönni itt mindenféle motivációs dologgal meg lehet mutogatni "boldog" kéz és láb nélküli embereket, attól még ez így van. Megnyomorítja az életed, és soha nem szabadulhatsz tőle, a legjobb ha beletörődsz, és elvegetálsz. Na nem mintha lehúzni akarnálak, hajrá...:D
2016. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én már másodszor szedek évekig gyógyszert és használ. (szorongás+pánikbetegség).

Nem lehet elmúlasztani amúgy semmivel, ez olyan, mint akár a magas vérnyomás meg hasonlók, folyamatos gyógyszerszedést kíván, különben egy idő után megindul megint a lassú visszaesés.

2016. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Elég messze lakom tőled, de ha esetleg virtuális beszélgetőtárs is megfelel akkor írj nyugodtan. Nekem 8-9 éve időszakosan mindig előjön a "betegség", gyógyszert 4 évig szedtem, de már többé nem akarok. Az a legrosszabb hogy már nincs senki akivel tudnék erről beszélgetni. Szóval írhat más is, akinek hasonló nyűgje van.
2016. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy kort meg egy nemet biggyessz már a végére, csak mert nem mindegy kire ír az ember.:P:D
2016. szept. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ó, elnézést az lemaradt :) 29/N
2016. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne szedj gyógyszert,mert semmire nem megoldás,attól csak rosszabb lesz!
2016. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 homo ludensz ***** válasza:

Engem depresszióval és pánikbetegséggel százalékoltak le. Ebből sejtheted hogy egy pár dolgon átmentem mire bizottság elé kerültem.

Szedtem akkor is valamiféle gyógyszert és a mai napig szedek is. Nem sokat csak a szinten tartáshoz szükséges mennyiséget. Itt a neten bármilyen formában szívesen beszélgetnék erről betegségről vagy más témáról olyanokkal akik egy két levélváltás után nem válnak köddé sürgős teendőikre hivatkozva. Többen írhatnak egymásnak vagy közösben és valaki ha valaki összefogja akkor lesz bennünk egy olyan érzés hogy tartozunk valahová ahol értik is a problémánkat. Budapesti vagyok de a net mindenhol virtuálisan összeköt.

2016. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sajnos benne vagyok en is 22F...
2017. nov. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!