Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitalopram Tevat-t szedek...

Escitalopram Tevat-t szedek szorongásomra 1 hete. Azonban még nem történt semmi változás. Rosszul vagyok és nem tudok enni mint ha gyomrom egyik napról a másikra összeszűkült volna. Valakinél előfordult már ilyen tünet?

Figyelt kérdés

Elég durva testi tünetekben megnyilvánuló szorongásom, vagy pánik zavarom van, mely kezd korlátozni a mindennapokban. Eddig "csak" napi 2x0,5 mg Frontint szedtem, nagyjából jól voltam. Azonban kezdett már kevés lenni, így a pszichiáter Escitalopram (Teva)antidepresszáns gyógyszert írt fel. 10 milligrammal kezdtem. Egyébként ilyen jelenségek voltak, szerencsére eddig még csak egyszer:

Szédülés, erősen és gyorsan verő szív, légszomj, a fejemet mintha egy belső nyomás szét akarta volna robbantani (nem fejfájásról van szó). Ugyan nem mindig ennyire durvák a tünetek, ez csak egyszer volt, de a rossz állapotom állandósult majd nem napi szintre. Az alvás mostanában nehezen megy, hajnalban mint egy atomóra pontban felkelek 4.00-kor, és úgy érezem, mint ha vizsga drukkom lenne, és nem tudok vissza aludni. Enni alig eszem, akkor sem okoz örömet, kába vagyok,néha furcsán látok, és olyan, mint ha állandóan másnapos lennék. Nyugtasson meg valaki, hogy ugye ez el fog múlni??? Ha valakivel előfordult ugyanez a jelenség, ossza meg velem. Nagyon unom, hogy egyik pillanatban "szárnyalok" azaz élem a normális életemet a másik pillanatban meg nem érdekel semmi. Gondolkodtam, hogy elmegyek pszichoterápiás kezelésre, de nem tudom, hogy az mennyire hatásos. Illetve a szorult helyzetben mit lehet csinálni?? Csíptem a tenyeremet,hogy eltereljem a gondolataimat, de még nem igazán vált be, illetve légzéstechnikát is próbáltam. A mozgást most kezdtem el kb 3 hónapja, heti rendszerességgel bicajozom kb 30-50 kilométereket. Mit tudok még tenni??



2016. jún. 14. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szorongásra lelki zűrzavar, zavarodottság jellemző, amelyben úgy érzi az ember korlátok közé van szorítva és a vágyai megfojtják. "Csapdában" érzem magam.

Ha egy kicist magadra ismersz benne, akkor valószínűleg ettől van. Ha valakivel szeretnél róla beszélni írj rám nyugodtan. Stresszterapeuta és nem konvencionális gyógymódok szakkonzulense, energetikai kezelő - gyógyító beszélgetések instruktora vagyok.

2016. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!