Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Társfüggő vagyok. Mit csinálja...

Társfüggő vagyok. Mit csináljak? Megőrülök.

Figyelt kérdés

Elkezdtem beszélgetni valakivel, csak "barátok" vagyunk, de én beleszerettem azóta másról se szól az életem, mint róla, mindig rágondolok, képtelen vagyok másra koncentrálni, ha épp nem találkozunk/beszélünk akkor csak fekszek az ágyon és szomorkodok, képtelen vagyok kimozdulni. Általában esténként beszélünk, szinte minden nap, ha tehetem átalszom a napot, hogy hamarabb eljöjjön az este. Ma kivételesen nem beszéltünk, fizikailag is rosszul lettem emiatt. Féltékeny is vagyok kegyetlenül. Nem fojtom meg, eltudom takarni ezeket a dolgokat, észrevehetetlen rajtam, de engem tönkretesz. Beteges, ezzel tisztában vagyok, de nem tudok mit kezdeni az érzésekkel. Vannak barátaim, hobbim is, de ilyenkor nem tud lekötni. És mindig ez van, ha szerelmes vagyok, ha meg nem vagyok akkor hiányzik a szerelem.

20/L


2016. szept. 2. 22:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Láttam filmeket, amikben ilyen megszállott emberek nagyon messzire elmentek és félek, hogy én is olyan elmebeteg leszek, vagy már az vagyok....?!
2016. szept. 2. 22:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg az a bajod hogy a szuleidtol csak feltetelesen kaptal szeretetet, pl ha jol tanultal akkor szerettek, ha nem akkor megbuntettek. Ha ez a helyzet akkor neten sok leirast talalsz arra hogy kell ezt feldolgozni.
2016. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szüleim akkor se dicsértek meg ha jól tanultam, annyit mondtak rá, hogy "ez az elvárás", és sok másban is így volt. A húgom volt mindig előbbre helyezve, ami miatt őt nem hibáztatom, mi jóban vagyunk és nagyon szeretem, nem ő tehetett arról, hogy elkényeztették.
2016. szept. 2. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj pszichologushoz.Sokat segithet, hogy fejlesz az onbecsulesed, es magadban, egyedul is boldog, kerek egesz ember legyel.Amig ez nem jon el, mindig mastol/egy kapcsolattol fogod varni a boldogsagot.Pedig a boldogsag magadban van, es nem mastol fugg.
2016. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, az önbecsülésem tényleg a béna feneke alatt van. Lehet jót tenne egy pszichológus
2016. szept. 2. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Oh, én is hasonló vagyok
2016. szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írtak az eddigiek. Főként aki ezt összekötötte a feltételes szülői szeretettel.

Sajnos nálam is ugyanez a helyzet, vagyis szeretném azt hinni, hogy ez a múlt. Volt kapcsolatomban szinte felolvadtam a másikban, mintha csak úgy lenne jó létezni, hogy én valakié vagyok. Addig sem kell magamnak lennem, meg egyedül.

2016. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!