Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van, amiért utálom a...

Mi bajom van, amiért utálom a nappalokat és imádom az éjszakákat? Tudnék ezen valahogy változtatni?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom ilyen voltam, csak akkor még a szüleim fektettek le és keltettek fel, de amikor csak tehettem átaludtam legalább a fél napot és sokáig voltam fenn. Most ott tartok, hogy nappal a sötét szobában alszok és igyekszem minél később felkelni, hogy hamarabb legyen este, suliidőben pedig elmegyek suliba, átalszom a délutánt mikor hazaérek és este ébren vagyok. Aludhatok bármennyit napközben nincs energiám, se kedvem semmihez este pedig simán leállnék főzni, mosni, takarítani (amire sajnos csak ritkán van lehetőség, mert még a szüleimmel élek) így sokszor a netezek, és akkor tanulok, mert akkor fog az agyam, a szüleim szerint internetfüggő vagyok és azért nem alszok, az a helyzet, hogy napközben az internet sem érdekel, este hangulatos pl filmet nézni, olvasgatni stb... Át tudok állni az éjjel alszok, nappal fent vagyok életmódra, de iszonyatosan pocsékul érzem magam benne lelkileg és fizikailag is és nem tudom miért van ez. Zavar nagyon, mert sokmindent csak nappal tudok elintézni és a szüleim se tűrik azt, amit most csinálok. Ez valami betegség? Vagy valami betegség tünete? (mentális betegségekre gondolok). Hogy lehet ezen változtatni?

17/L


2016. szept. 3. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Semmi bajod, kamasz vagy és ez az aktuális hepped. Ahhoz meg még gyerek vagy, hogy ésszel túllépj azon, hogy lehet neked így jó, de a világ nem így működik.
2016. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ésszel már túlléptem ezen, pont ezért szeretnék valahogy változtatni, de ahogy írtam tudok "normálisan" is élni, viszont nem érzem jól magam.
2016. szept. 3. 19:37
 3/6 anonim válasza:

Én betegségnek nem mondanám. Egyszerűen ilyen vagy. Vannak "rendes" alvók, vannak "éjjeli baglyok", meg vannak "pacsirták". Különbözőek vagyunk, és bár nem szokványos, ha valaki éjjel igazán aktív, de ez még nem betegség.

Én is mióta az eszemet tudom, ilyen voltam, és szerencsére mióta felnőtt, kereső ember vagyok, azóta a kutyát se érdekli, hogy mikor vagyok fent, és mikor alszok. Sokszor hazaérek munkából, alszok este 10-ig, aztán onnantól éjjel 3-ig tevékenykedek. Majd alvás reggelig. Fáradt nem vagyok utána, én jól érzem magam, és megtanltam már, hogy lazán kell felfogni a dolgokat. Tudom, neked ez nehezebb, mert még nem vagy felnőtt, de később már nem mások fogják megszabni, hogy mikor feküdj le. :)

2016. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az ébrenléti ciklus helyreállítását pedig nagyban megkönnyíti az orbáncfű-tea fogyasztása. :)
2016. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem baj, éjjeli műszakra is szükség van. Vagy éjjeliőrökre.
2016. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet hormonzavar. Próbálj este nyugtató teát stb. Úgy aludni, nappal reggel kávé de tövid távon csak.
2016. szept. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!