Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség/szorongás...

Pánikbetegség/szorongás leküzdése témában szeretnék várni hozzászólásokat akik átestek már ilyen időszakon. Mit éreztetek, hogyan rángattátok ki magatokat ebből? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Én is gyógyult pánikbeteg voltam 4 éve amíg most ki nem újult. Szeretném most is legyőzni lehetőleg antidepresszánsok nélkül. Nagyon komoly tüneteim vannak, egész napos szédülés, órákig tartó pánikrohamokkal tűzdelve, fülcsengés, szorító fej érzés. Az utcára sem tudok kimenni. Minden segítség jól jönne.

2016. szept. 7. 15:47
1 2
 1/15 homo ludensz ***** válasza:

4 éve hogyan s mitől jöttél ki esetleg antidepresszánsok nélkül?

Azért kérdezem mert bár nem vagyok gyógyszerpárti de aki hajlamos rá annál vannak elviselhetőbb és keményebb időszakok.

Konkrétan ki diagnosztizálta nálad a pánikbetegséget majd azt hogy kigyógyultál belőle. Azt elhiszem hogy tünetmentes voltál 4 évig.

2016. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem voltál gyógyult, mert ebből - jelenleg - nem lehet kigyógyulni. Mi a bajod az antidepivel, ami rosszabb a komoly tüneteidnél is ?
2016. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Én egy éve szedem, most fogjuk majd csökkenteni. Most jól vagyok, de sosem szeretném átélni megint a rossz dolgokat. Ha kell újra szedem, csak legyek jól.
2016. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Azt hittem hogy gyógyult vagyok hiszen négy évig nem volt tünetem. Most már tudom hogy nem voltam az. Anno rengeteg negatív vizsgálat után végül neurológus állapított meg nálam pánikbetegséget, és írt fel szorongásoldót, valamint javasolta hogy menjek pszichiáterhez antidepresszáns kezelésre amit nem tettem meg. Valószínűleg akkor nem is voltam igazán pánikbeteg csak szorongásos. De a tüneteim a mostanihoz hasonlóak voltak csak gyengébbek és rohamok nélkül. Akkor azt hittem kijöttem belőle, de most már tudom hogy az nem volt piskóta se ahhoz képest amin a pánikbetegek ténylegesen átmennek, mert most ezeken megyek át én is. Az antidepivel az a bajom hogy sok a mellékhatás amire még jobban rápánikolnék, ill. hozzászokás, tünetek elfedése majd abbahagyás után rosszabb lehet mint előtte volt. Ráadásul nem is biztos hogy hat az a gyógyszer amit felírnak. Teperint kaptam de nem gondolom hogy ez a nekem megfelelő. Valaki esetleg szedte? Vissza kéne mennem a pszichiáterhez de sajnos nem tudok közlekedni jelenleg. :(
2016. szept. 8. 10:24
 5/15 anonim ***** válasza:

A mellékhatások nem rosszabbak, mint a pánik. Akkor senki sem szedné, mert nem lenne értelme. És lehet, hogy elő sem jönnek. És hiába is pánikolnál miatta, meglepődve tapasztalnád, hogy a pánik már nem fogna rajtad. Az antidepresszánsok közül egy vagy több az emberek legalább 90%-ánál hat. Sőt, nagyon jól hat.

Abbahagyás és visszaesés után nem erősebben jön vissza, hanem inkább gyengébben (de még mindig zavaróan). Én is már másodszor szedem. Aki viszont nem szedett soha, csak úgymond mégis "kikezelte" magát, annál viszont valóban erősebben, mivel igazából sosem kezelte ki magát, csak a folyamatosan romló állapotban vannak hosszabb-rövidebb szünetek. És minél hosszabb, annál nagyobbat tud ütni a visszatérése.

2016. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal rosszabbak voltak a mellékhatások, mint a pánik. Pedig nagyon súlyos állapotban voltam.

Ugyanolyan erősen jöttek vissza a tünetek, amikor letettem a gyógyszereket. Egy időre ki lettem kezelve bogyó nélkül, de visszajöttek a tünetek, és egyáltalán nem ütött nagyobbat. Azóta eltelt pár év, és egyre jobban együtt tudok élni a pánikbetegségemmel. Megvan még, de egyre enyhébb, és nem teszi tönkre az életem. A gyógyszermellékhatások viszont tönkretették volna, egy időre tönkre is tették a mindennapjaimat.


Ami segít, az a nagyon kemény sport, a normális étkezés, az elfoglaltság, tevékeny életmód, folyamatos küzdelem, tudatos keresése a pozitívumoknak (még ha rohamom is volt aznap, addig nem fekszem le aludni, ameddig legalább egy vidám pillanatom nem volt, nem éreztem jól magam aznap egy percig sem).

Erőltetni kell magad, igenis ki kell menni az utcára, nem szabad hagyni, hogy teljesen begubózz és a betegség győzzön. Az is jó, ha kivizsgáltatod magad, mert ha mindened egészséges, akkor ott van egy kézzel fogható bizonyíték, hogy a fejedben zajlik az egész, és ehhez kell nyúlnod, amikor rohamod van.

Egyébként egy jó pszichoterapeuta is rengeteget tud segíteni, csak nagyon drága.

2016. szept. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, na látjátok ez az, hogy mindenkinek egyéni és más tapasztalata van a gyógyszerekről, én meg hezitálok hogy mit is tegyek mert nekem még nincs tapasztalatom, és félek ha rontana a helyzeten azt nem bírnám elviselni mert már így is a tűrőképességem határain vagyok. Kivizsgáláson túl vagyok, kórházban is voltam, tetőtöl talpig átnéztek, semmi. Végül pszichiháter hazaküldött ezzel a Teperinnel, de ez egy régi elavult és durva gyógyszer. Most abban a patt helyzetben vagyok hogy nem merem szedni viszont elmenni másik orvoshoz nem tudok. Kórházba is próbáltam vissza kerülni de negatív leleteim miatt nem vesznek fel. A pszichiátriai zöldség osztályra meg nem akarok kerülni... :( Szóval itthon szenvedek. De a napjaim a túlélésről szólnak jelenleg de már nem is tudom akarok-e túlélni. Tegnap kimentem az utcára, mint a vak ló néztem magam elé hogy el ne ájuljak, izzadtam, remegtek a lábaim, aztán hazaérve 2 órás pánikroham, kapaszkodtam az ágyba. Xanaxxal tudtam visszatérni az életbe. Hogy mászkáljak sportoljak foglaljam le így magam???
2016. szept. 9. 09:06
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nem is mondtam hogy ki vagyok. 36 éves nő vagyok, sajnos (jelenleg hálistennek mert nem tudnám ellátni) évek óta nincs munkám, nincs gyerekem, van egy férjem aki folyton dolgozik, nagyon rendes és szeretjük egymást de most még őt sem bírom elviselni magam mellett olyan rosszul vagyok. Apám áprilisban halt meg, idős szívbeteg volt, anyámat imádom de most ő se tud segíteni ha itt van velem csak rosszabbul érzem magam. Fura mi? Én se értem mi történik velem. De azt tudom hogy rettegek hogy meg fogok halni, ahogy apám, de ő idős volt meg minden de valahogy most ez a félelem irányít. Mindig szorongós voltam, de ez most valami több. Ha valakinek volt hasonló élménye és esetleg privátban is beszélgetne velem szívesen venném. Email címem: bkriszta80@freemail.hu
2016. szept. 9. 09:12
 9/15 homo ludensz ***** válasza:
Tudod Kriszta én már sok keserű tapasztalaton átmentem az évek során. Talán kicsit tájékozottabb lettem e téren de okosabb nem. Jártam évekig félig önkívületlen állapotban dolgozni és vissza(busszal) és mivel emberekkel való foglalkozás volt a munkám nagy része semmit nem láthattak rajtam.Igazából mindentől féltem. A busztól ha becsukták az ajtót, a metró mozgólépcsőjétől,a zebrán való tömeggel való átkeléstől. Egyet észrevettem a járdán a fal mellé húzódtam. Kísérővel voltam a szakorvosnál szerdán,kedden meg megyünk a pszichiátriai gondozóba ahol már "törzstagnak" számítok. Havonta járok felírják a gyógyszert és annyi. Rivotrilt 0,5 mg. ost szedek 1-et és mellé Citagen 20 mg.-ost. Sétálnom kellene de az kizárt mert kísérőm nekem sincs a járásom is hagy némi kívánnivalót maga után és féltenek hogy elesek. Amennyiben úgy véled hogy méltó vagyok rá hát én szívesen leveleznék veled ebben a témában.
2016. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Szeretnék levelezni veled, ha te is szívesen írnál az e-mail címemre várom leveled, válaszolni fogok. Köszönöm a szavaidat sokat segít hogy más is jár hasonló cipőben, tudom hogy sok a pánikbeteg/szorongó de amin most átmegyek azt a családom sem érti, sőt még én sem nagyon.
2016. szept. 10. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!