Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség/szorongás...

Pánikbetegség/szorongás leküzdése témában szeretnék várni hozzászólásokat akik átestek már ilyen időszakon. Mit éreztetek, hogyan rángattátok ki magatokat ebből? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Én is gyógyult pánikbeteg voltam 4 éve amíg most ki nem újult. Szeretném most is legyőzni lehetőleg antidepresszánsok nélkül. Nagyon komoly tüneteim vannak, egész napos szédülés, órákig tartó pánikrohamokkal tűzdelve, fülcsengés, szorító fej érzés. Az utcára sem tudok kimenni. Minden segítség jól jönne.

2016. szept. 7. 15:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha nem próbálod ki az antidepit, sosem tudod meg, hogy jó lett-e volna? Többféle van, legalább az egyik az emberek 90%-ánál hatásos. Akiknek negatív tapasztalatuk van, azok többnyire az első után feladták. A te állapotod nem olyan már, amiben szabadon mérlegelhetsz. Én jóval jobb helyzetből is elkezdtem szedni.
2016. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Szia!


Én is pánikbeteg vagyok kb 3-4 éve. nem rég voltam sztk-s pszichológusnál, aki felírt egy antidepi gyógyszert, amit nem szedek, mert kb. az nincs beleírva a mellékhatásokhoz, hogy azonnali halált okoz.


Az én módszerem: ha érzem, hogy jön vmi, megiszok egy nagy pohár csapvizet, esetleg egy csipet sóval. lehet, hogy éppen ezen elemek pillanatnyi hiánya okoz valamit (de placebónak se rossz). valamint egy rövid légzőgyakorlat:

1. normál tempóban, orron keresztül beszívom a levegőt

2. pár másodpercig bent tartom

3. nagyon lassan kifújom az orromon keresztül

4. ismétlés 3-4x


Én tervezem, hogy elmegyek egy normál pszichomókushoz, és talán a Bach virágterápiát is kipróbálom. Volt/van mindenféle tünetem nekem is: mellkasi szorítás, légzési diszkomfort, szédülés, bizsergés, gombócérzet a torokban, valamint egy csomó spontán fájdalom, amelyekkel minden esetben elmentem dokihoz, és minden esetben (szerencsére) negatív lett a leletem.


Mielőbbi gyógyulást! :)

2016. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nah igen pont ezért nem akarom én se szedni ezeket, mindenre ezt írják fel pedig nagyon durvák. A mellékhatások között száz olyan van ami rosszabb a szédülésnél, ráadásul a leggyakoribb mellékhatás pont a szédülés. És azt is hallottam nem egy helyről hogy az első hetekben a pánikot is erősíti. Hát meg vagyok vele lőve. Egyébként még nem is tudják mi a bajom, a szédülés és a fülzúgás miatt a háziorvos még erőltet egy fül-orr gégész neurológus kombót, de sajnos nem bírok elmenni szóval lehet hogy még egy pár nap kórház lesz. Addig nem fogok semmi agyzsibbasztót szedni amíg azt se tudják mitől szédülök. A pánik meg a szédüléstől van az fix.
2016. szept. 17. 14:56
 14/15 homo ludensz ***** válasza:
Jobbulást neked,remélem nem bántottalak meg valaminő "okoskodásommal" és azért csak írsz hogy mire jutottál.
2016. szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichológussal sikerült tartósan megszüntetni az OKOKAT. Innentől a pánik nálam okafogyottá vált. Jó mélyre kellett ásni hozzá (ez házilag nem lehetséges), de megérte.
2016. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!