Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki depressziób...

Van itt olyan, aki depresszióból segítség nélkül gyógyult ki? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés

Voltam már pszichoterápián, szedtem gyógyszert de abbahagytam mert egy idő után hozzászoktam és már nem hatott. Pszichológushoz is jártam de semmi értelme nem volt

22/L


2016. szept. 7. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt vagyok.

A gimi miatt volt(emberek), na meg saját magam miatt legjobban, így utólag belátva.

Elvégeztem a gimit, és sikerült egy új közegbe bekerülnöm. Ez indított el a gyógyulás útján.

Anno annyira magam alatt voltam, hogy párszor majdnem megbuktam, mert nem mentem iskolába. Nem tudtam tömegben lenni. Számos fóbiám lett. Egy börtönnek éreztem a létemet, és a saján fantázia világomba menekültem. Teljesen ketté szakadt a személyiségem. Mást mutattam az iskolában, mást itthon. Máshogy is éreztem, más gondolataim voltak.

Persze az öngyilkosság soha nem volt alternatíva(párszor azért eljátszottam a gondolattal), de mindig ragaszkodtam az életemhez. Mint egy kisgyerek aki nem akarja eldobni a játékát, bármennyire is azt akarja mindenki.


Visszatérve, az öngyógyítás sok midentől függ. Alapból mi a probléma forrása?!

Számomra elég volt annyi kezdésként, hogy békén hagytak. Utána elkezdtem saját magamat gyógyítani. Mivel nem értek azok a dolgok amik ezt kiváltották belőlem.


Ha van kedved bővebben a témáról beszélni, állok rendelkezésedre!

2016. szept. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ezek szerint neked sikerült teljesen leküzdeni?

Alapból én is a gimi miatt kerültem ebbe a helyzetbe, nekem is többféle személyiségem lett. Utána volt egy időszak amikor az új közeg miatt kezdtem jobban lenni de utána megint történek olyan dolgok hogy visszaestem ebbe az állapotba.. és ez nagyon sokszor ismétlődött, mindig megoldást kerestem, ha megoldódott valahogy akkor utána jött egy sokkal nagyobb probléma. Mostanában annyira belefáradtam ebbe, hogy hiába szűntek meg a kiváltó okok, semminek nem tudok örülni, az életkedvem teljesen elment. Pedig már messze nem annyira rosszak a körülményeim mint régen..

2016. szept. 7. 23:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen fajta depressziók vannak, én voltam már pár hónapig depressziós, aztán elmúlt. Igaz, akkor már jártam wingwave coachingra, talán az hozta ki eleve belőlem, és anélkül is elmúlt volna. Ha valami, akkor szerintem ez a módszer segíthet. Én ismerek konkrétan egy skizofrént, aki szintén erre jár, és már szinte teljesen normális. Minden ilyen lelki problémában tud segíteni, sőt, talán még fizikaiban is.
2016. szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én vagy 35 éve együttélek vele, elvagyok a kis külön világomban, és várom azt az embert illetve az ember már megvan inkább azt az eseményt amikor akinek az életéért a sajátomat feláldozhatom.
2016. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!