Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tapasztalatok vannak...

Milyen tapasztalatok vannak antidepresszáns kezdeti mellékhatásait illetően?

Figyelt kérdés

Kb. 4 hete Valdoxant kaptam napi 3 x 0,25-ös Frontinnal kiegészítve szorongásos-depressziós tünetekre (pánik jellegűek is keveredtek belé).

3 napja gyógyszert váltottunk, most 1/4 szem Cipralexet szedek reggel. A Valdoxant este vettem be Frontinnal és jól elaludtam tőle, az más kérdés, hogy a legtöbbször a reggelek rosszak (hasmenés, félelmek).

Na most 3 napja egész nap vizes hasmenésem van és nem is vagyok jobban, a doki mondta, hogy ezek a kezdeti mellékhatások és el fognak múlni és hatni fog a gyógyszer, sőt már ez is azt jelzi, hogy dolgozik.

Azt javasolta, hogy a Frontin azért van, hogy ha úgy érzem vegyem be, pont amiatt, hogy az antidepresszáns nemhogy nem hat azonnal , hanem még kezdetileg okozhat mellékhatásokat és a szorongásom is rosszabb lehet rövid ideig.

Ki mit tapasztalt ezzel kapcsolatban?

Tudom, hogy mindenkinek más a szervezete és máshogy hatnak rá szerek, de szeretnék egy kis biztatást, hogy bízzak a gyógyszerben :)


30N



2016. szept. 9. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Ne bízz a gyógyszerben, mert nem fogja megoldani a problémáidat.

Amúgy ne aggódj, 1 hónap és nem lesz semmi hatása, se mellékhatás, se semmi pozitív, csak nehéz lesz majd leszokni róla.

2016. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Bízzál az orvosodba, és bízzál a gyógyszeredbe. És természetesen bízzál magadban is. A doki jól látja: ezek a kezdeti mellékhatások ( cca 2 hét) azt jelentik, hogy hat a gyógyszer. Nagyon pontosan szedd, ahogy meghatározta az orvos. Mindig legyen gyógyszered, ne hagyd, hogy kifogyjon. Mindig azonos időben szedd. Ez is nagyon fontos. Biztatás: Én is kigyógyultam, pedig hasonlóképpen kilátástalannak láttam az egészet. A családom, és a gyógyszerem tartotta bennem a lelket. Ha van kérdésed, írj...
2016. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól mondta a doki.

Az 1-es süketelésére meg ne hallgass. Még azzal sincs tisztában, hogy az antidepresszáns nem okoz függőséget.

2016. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon változó, hogy kinek milyen hatású az antidepresszáns. Nekem nem volt jó. Nekem is hasmenést, egész napos szorongást, remegést, rosszullétet okozott. Egyre jobban lefogytam, és 4 hónapig szedtem, mert azt mondták jobb lesz, de végül leálltam róla. Egyébként nekem sikerült csak Xanaxxal meggyógyulnom. Persze sok minden mást is tettem a gyógyulás érdekében.
2016. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánsok rettenetesen károsak, és maradandó agyi-idegrendszeri-szexuális és érzelmi elváltozásokat, károsodásokat okozhatnak. Lásd genitális anaesthesia, impotencia, érzelmi tompultság, amotiváció, kognitív diszfunkció, memória problémák, csak hogy egy párat említsek.


A fennmaradó szexuális diszfunkciónak például már évek óta ismert neve is van, PSSD, vagyis Post-SSRI Sexual Dysfunction, javaslom angol nyelven keress rá és meglátod, milyen mértékű szenvedést okoznak ezek a gyalázatos szerek. Jelen pillanatban ha valakinél felmerül ez a probléma, nincs rá ismert gyógymód.


A pszichiátriai szereknek semmi közük a gyógyításhoz, úgy működnek, hogy olyan szinten eltörlik az érzelmeket és letompítják az agyat, hogy valóban, az eredeti problémádat sem érzed már. Jah, az igaz, hogy semmi mást se, és rosszabb esetben több egyéb agyfunkció is tönkremegy (lásd fenti fennmaradó mellékhatások)!!! A pszichiátereknek pedig a legkevésbé van fogalmuk azokról a szerekről, amiket felírnak...


Mindez tapasztalat, és nem csak az enyém, hanem sok ezer más emberé is, akiket maradandó károsodás ért.

2016. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bízzál az orvosodba, és bízzál a gyógyszeredbe. És természetesen bízzál magadban is. A doki jól látja: ezek a kezdeti mellékhatások ( cca 2 hét) azt jelentik, hogy hat a gyógyszer. Nagyon pontosan szedd, ahogy meghatározta az orvos. Mindig legyen gyógyszered, ne hagyd, hogy kifogyjon. Mindig azonos időben szedd. Ez is nagyon fontos. Biztatás: Én is kigyógyultam, pedig hasonlóképpen kilátástalannak láttam az eg


Szia kérdező!

Ha olvasod, akkor legközelebb erre válaszoljál. Ide gyakrabban jövök, mint a másikra.

2016. szept. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem eleinte hányingerem volt, nem bírtam enni, agyilag teljesen kikapcsoltam, viszont ennek ellenére is szorongtam, a szokásosnál sokkal jobban. De, hogy biztassalak: ezek a kezdeti tünetek elmúltak, én pedig jobban lettem :) pedig hidd el, én is féltem ám, mivel rengeteg rosszat olvastam róluk, viszont úgy voltam vele, hogy megéri kipróbálni, mert az is lehet, hogy segítenek majd, ha meg nem, akkor legfeljebb leállok velük. Egyébként az is előfordulhat, hogy nem fog rögtön az első bogyó segíteni, amit felír az orvosod, de ne keseredj el, ilyen is van, próbálgatni kell akkor tovább, és egyszer majd biztosan rátalálsz arra, ami megfelelő lesz a számodra. Az is megeshet, hogy elsőre eltalálta az orvosod. A kezdeti tünetek miatt ne csüggedj, szinte mindenkinek vannak, de elmúlnak majd :)
2016. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10 mg rexetinnel kezdtem (és jelenleg is ennyit szedek), első két-három nap enyhe-közepes hányinger+enyhe hasmenés, aztán negyedik nap után pánikroham. Volt előtte már pánikroham szerű tüneteim,de külön-külön és egyáltalán nem ilyen erősen.. Remegés, mellkasi szorítás,félelem stb.. Most ezek egyszerre jöttek a gyógyszer mellékhatásaként, nagyon erősen, éppen vezettem és a kocsit ott kellett hagynom ahol rámjött, egy lány ismerősömmel mentünk valahova és az ölébe rogyva remegtem kb, amíg nem hatott a xanax (szerencsére volt nálam) utána meg inkább leparkoltam és hazamentünk busszal..

Azóta egy elég nagy felismerést követően volt egy nagyon enyhe pánikrohamom kb 1 hónap után, de úgy igazából nem viselt meg, gyakorlatilag 10mg rexetinnel és 0.25mg xanax-al (alváshoz) el vagyok, nem fekszem fél napokat az ágyban, motivált vagyok, jobban tűröm a nehezebb helyzeteket, nem kínoz a szeretethiány, és persze tudok aludni, mert már az se ment a gyógyszer szedése előtt. Kb június óta szedem.

Az egyetlen ami megmaradt az a csökkent libidó, de jelenleg nem is zavar, mert nem vagyok párkapcsolatban.

Én is nagyon szkeptikus voltam, de bízz benne, mert jó eséllyel hatni fog valamelyik, csak nem mindenkinek jön be elsőre, ki kell kísérletezni melyik hatóanyag a jó neked. :) Ha pedig hatni fog, akkor a pozitív hatásait kb 2-3 hét után érezni fogod. :) (legalábbis saját tapasztalatból kiindulva.)


22/F

2016. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Ne szedj mérgeket,nem megoldás semmire!Csak az önző anyagi érdekeik miatt írják fel,persze az nem számít,hogy káros és függőséget okoz:( Ne hagyd magad mérgezni,válaszd a természetes gyógymódot!😉
2016. szept. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!