Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió vagy valami komolyabb?

Depresszió vagy valami komolyabb?

Figyelt kérdés
18 éves korom óta küzdök szorongással, sok gyógyszert szedtem mára csak a rivotril maradt 0,5 mg este. A gyógyszer lerakása után volt pár hónap nehéz időszak de utána egyik napról a másikra felálltam és elmentem egyetemre és azt tanulom amit mindig is szerettem volna (természettudományos terület). Volt nagyon szép 2 évem de tavaly meghalt a nagymamám, ő olyan volt mintha az anyukám lett volna. Közben kialakult egy párkapcsolatom ahol a párom nagyon depressziós volt és ez sok mindenre rányomta a bélyegét. Most tavasszal 3 fontos vizsgámat is elrontottam mert nem tudtam ott lenni agyban. Nem tudom mi lehet a konkrét baj és azt sem, hogy ez megszűnik e valaha. A főbb tünetek ami miatt szinte élhetetlen az életem : állandó stressz érzet, félelem mindentől főként a megőrüléstől, szédülés, memóriazavar, állandó negativ gondolatok de a legrosszabb az a hangulatingadozás . Olyan érzés mintha több un. , , tudatállapotot, , élnék át de mindegyikben szorongok és olyan mintha sose lennék igazán magamnál. Ritka amikor tényleg, , jó tudatállapotba, , érzem magam és akkor teljesen máshogy látom a világot és csak meglepődök, hogy hogyan gondolhattam ilyen hülyeségeket. Viszont ez a ritkábbik mostanában. Egy évvel ezelőttig ilyen sose volt. Szerintetek mi lehet a probléma, ill. aki hasonlóakat élt át mi volt a problémája és hogyan oldotta meg? Köszönöm válaszaitokat előre is.

2016. szept. 9. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
En ugy hogy megtanultam a terapias modszereket es sajat magam alkalmaztam miutan a pszichologus egy hulye volt akihez gyerekkoromban elvittek.
2016. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aki 0,5 mg rivóval túléli a depressziót, szorongást, + egyetemet végez, csak gratulálni tudok. Igaz, nekem csak pánikbetegségem volt, amiből pszichiáter gyógyított ki Zoloft+rivotrillal. Igaz 4 hónap alatt kijöttem belőle, te meg évekig szenvedsz, hát minden elismerésem.

Én úgy oldottam meg, hogy belenyugodtam a megváltoztathatatlanba. És nem is nehéz...

2016. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!