Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok nekem tapasztalatokat...

Tudnátok nekem tapasztalatokat írni pánikbetegséggel és kevert szorongásos-depresszív zavarral kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem mostanában kezdődött a problémám, de 2-3 hónapja erősödött fel igazán. Már lassan 9-10 éve vannak pánikrohamaim. Az eltelt idő nagy részében folyamatosan jöttek a rohamok, volt, hogy egy nap többször is, illetve hogy egy roham eltartott több óráig, napig. Ezeket általában nem konkrét helyzetek idézték, hanem csak úgy jöttek a semmiből, ezért is borzasztó nehéz ezzel élnek. Az utóbbi időben viszont a pánikbetegséggel járó deperszonalizáció számomra a legzavaróbb. Olyan, mintha nem a saját testemben lennék: ismeretlennek érzem a testrészeimet, zavarja az orrom a látókörömet, irányíthatatlanul figyelem a légzést és már az őrületbe kerget. Pszichiáter megállapította, hogy kevert szorongásos-depresszív zavarban is szenvedek, jelenleg Prozacot (szeptember 2. óta) és esténként 0,25 mg Frontint szedek, voltam bent pszichiátrián, de csak 2 napot aludtam bent, a hét többi napján bejártam és következő héten is bejárok csak. Hogyan tudok ebből meggyógyulni? Várható a javulása a gyógyszertől? És attól, ha tényleg elkezdek rendesen járni pszichológushoz/pszichiáterhez?

2016. szept. 10. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Házam padlózata,és a terep között,mintegy 50cm távolság van.Ott halad a víz,és szennyvíz.A szennyvíz cső elrozsdásodott(öntött vas).Ki akartam cserélni,de amint bemásztam,azt éreztem,hogy süllyed rám az épület.Vérnyomásom,pulzusom felszökött annyira,hogy ájulás közelébe kerültem.Gyorsan kimásztam,és átgondoltam a realitást.Eszembejutott,hogy egyszer-kb.8 éve egy autót szereltem,ami rám ereszkedett,s majdnem agyonnyomott.Ez az érzés jött vissza.Ez pánik!

Újra,és újra alámentem az épületnek,mígnem kicseréltem a csőszakaszt.A pánikom elmúlt.


Korábban hasonló pánikom volt a magasságtól,amikor házunkat építettem.Mivel mással nem bírtam megcsináltatni a magasban lévő munkákat sem,hozzászoktam a magaslati munkához.Ma már gond nélkül dolgozom 14 m-es létrán.

2016. szept. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyógyulás folyamata nehezen elképzelhető gyógyszerek nélkül,hisz a tünetek megakadályozzák a gyógyítási folyamatot.Az igazi gyógyszer,a pszichoterápia,amely elvezethet a zavar megértésére,annak feloldására.

A szakember tudása,tapasztalata 30%,a gyógyulásodban.A többi 70%,a te befogadókészséged,együttműködésed,akaratod.

A pszichológus megtanít járni,a két lábadon,hogy ne kelljen négykézláb másznod.Szokatlan járásmódot kell elsajátítanod!A szakember nem járhat helyetted.Nem hagyhatod magad,a biztonságosnak hitt négykézláb mászásra visszatérni!


A négykézláb mászás szimbólizálja,a helytelen beidegződéseket,világlátást,gondolkozásmódot,amiről a szakember vezethet a helyesre.

2016. szept. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:

Valahogy úgy van ahogy Zoltán leírta. Mikor valaki eljut odáig hogy azt mondja "nem te diktálsz hogy én hogy és mitől essek pánikba,hanem én be fogom neked bizonyítani hogy képes vagyok ezt,vagy azt megcsinálni".

Valójában a tudatalattiban ott rejtőzik az a szitu amit egyszer átéltél,te igyekszel elfelejteni,letakarod s kerülgeted mert önmagad előtt nem akarsz gyengének látszani. A baj csak az hogy miután néhány ismerős tényezőből összeáll a szitu újra előjön és mindent ural. Mikor "bejáratódik" akkor már elég csak egy ismert tényező Pl. egy szürke fal ami mellett el kell haladnod...Nálam például volt egy termetes nyárfa a járda mellett a buszmegálló és a célom között.Ötször elindultam meg visszamentem majd hatodszorra hangosan dobogó szívvel de átmentem a fa mellett a járdán. Azt hiszem emlékeimben lapozva megtaláltam az előzményét.Szilvát ettem fent a fán és mivel este volt kiszóltak hogy vacsorázni kell. Gyorsan másztam lefelé és az egyik sarkam beakadt ott ahol elágadzott a fa. Én meg lógta fejjel lefelé. Valahogy csak lejöttem arra már nem emlékszem de ez kellemetlen szitu mélyen bennem maradt és talán a nyárfa közelsége felhozta és mindent elborított,megbénított.

2016. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem javaslom,de engem ez változtatott meg. Teljesen új dolgokat csináltam,kerestem az "adrenalinbombákat". Bátran szemben a széllel.Minden mindegy alapon.A társaság nagyon fontos. Meg kell egy kicsit őrülni.Engedd el magad.
2016. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!