Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kezelni, ha...

Hogyan lehet kezelni, ha valaki kényszeres gyűjtögető, de ezt ő maga nem ismeri föl?

Figyelt kérdés

Párom a kényszeres gyűjtögetésben szenved.... Mindig azt mondja, majd lesz jobb, de én nem látok kiutat. Vettünk egy kis házat, 49 nm elég ramaty állapotban, ez volt 2014 ben, de most..... Szinte lakhatatlan... Párom velünk él, mármint itt többet van mint otthon, de az a ház... Egyre több benne a szerintem felesleges hulladék, stb.... Szeretnék neki segíteni, de nem tudom, hogyan tegyem, mert ő nem ismeri el, hogy segítségre van szüksége :(


[link]


2016. aug. 20. 16:52
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyit: a párom testvére meghalt 2005 ben, gyermekként bántalmazták a szülők. Szerintem ez is okozza ezt nála.
2016. aug. 20. 16:56
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek. A mi szomszédunk ilyen volt. Egy hónapja temettük. Amit a Wikipédia írt erről a betegségről, ő iskolapéldája lehetne. Kivétel, hogy nála már a felesége elvesztése előtt is voltak hasonló problémák. Gyógyszert kapott de nem szedte...
2016. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!