Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet azzal tenni, ha nem...

Mit lehet azzal tenni, ha nem tudok aludni, ha kis zajt hallok, csak csendben tudok aludni, mindenre felébredek vagy felriadok, ha félálomban vagyok? Pl. Billentyűzet leütése zavar, vagy ha valaki simogat és felriadozok.

Figyelt kérdés
Barátom szerint nem normális dolog, mert aki álmos az alszik. Tegnap is írt gépen valakinek és zavart a hangja a billentyűzetnek, meg ahogy hallottam, hogy teszi le a sörös üveget az asztalra. Előző nap meg attól kaptam idegbajt, hogy hajnal 5kor reggel 7ig simogatott, mozgott rajtam a keze és attól sem bírtam aludni. Én csak siri csendben tudok rendesen aludni. Mindig ilyen voltam. Mostanában jó kialvatlan vagyok, mert dolgozunk, este ő sokáig fent van és sokszor jön -megy a szobába, mászkál és zavar.
2016. szept. 13. 07:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Füldugó kizarva , hogy azzal aludjak. Frontin se segít. Max ha bevennék 5 öt de az nem megoldás.
2016. szept. 13. 07:26
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyenge az idegrendszered. Sajnos vagyunk egy páran, akik küzdenek ilyen gondokkal. Tartsa tiszteletben a barátod, hogy több pihenésre van szükséged. Napközben igyál 3 bögre citromfű teát, és szedjél Brandenburg neuro vitamint.
2016. szept. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Edzek heti 5x nehéz munka mellett, úgyhogy az sem lehet, hogy nem vagyok elég fáradt.
2016. szept. 13. 08:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig pont a füldugót szerettem volna ajánlani mert az elmúlt fél évben minden héten van 2-3 olyan nap amikor már lefekvésnél érzem, hogy csak azzal fog menni. Így marad, hogy megkéred csendesebben legyen és ne simogasson, mert amúgy biztosan szereted de aludni nem tudsz tőle. Attól, hogy nehéz munkát végzel a tested elfárad, de az agyad kevésbé. Kerüld azt is ami élénkít, mert lehet hogy pl energiaital, késő délutáni nassolás, nehéz kaják stb ugyan nem kiváltó okok, de rásegítenek a nehéz alvásodra. Bármi ami ronthat az alváson kerüld, így csökkentve az alvászavar lehetőségeit.
2016. szept. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Megoldódott azóta?

Én is ezzel küzdök már jó ideje. Akkor lettem rossz alvó, amikor elmentem két műszakban dolgozni, és ha délelőttös voltam sose tudtam aludni, mert állandóan paráztam hogy nehogy elaludjak meg ilyenek...már nem vagyok ott, most nem is dolgozom, de azóta is mindig felkelek hajnalban és olyankor a párom már szuszog, nem hangosan de egyszerűen zavar, és én is olyan vagyok mint te, gyerekkorom óta csak síri csendben tudtam aludni, a saját szuszogásom is zavart, szóval úgy kellett vennem a levegőt hogy azt se halljam. Amikor már párom szuszog akkor nagyon bestresszelek, van hogy olyan szívdobogás jön rám, hogy már csak amiatt sem tudok aludni..:( A füldugó sem mindig segít, mert még ha be is dugom, van hogy az agyam csak arra koncentrál, hogy azon keresztül is halljam, és hogy mikor jön valami zaj. Valamint a sok füldugó használattól gyakran viszket a fülem, úgyhogy az sem jó hosszútávon.

2021. nov. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most egyedül lakom , így jobb. Macskák ebresztenek reggel maximum, mert éhen akarnak halni. Kintről sem hallatszik be semmi, csak most idegi alapon nehéz aludni, mert hajnalban felébredek és néha nem tudok visszaaludni. Főleg hétvégén fordul elő, hogy korábban felébredek, mint ahogy az ébresztő szólna. Baja van a telefonnak néha, mert nem szól hangosan az ébresztő és persze aznap aludtam fél órával tovább, amikor épp rossz volt.

Szedj melatonint, az segít a mélyalvásban.

2021. nov. 20. 23:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi, mepróbálom.
2021. nov. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!