Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orvosom szerint minden...

Az orvosom szerint minden gyógyszert kipróbáltunk a depressziómra, és ennyi, nincs tovább?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szedek gyógyszereket, több mint 14-et próbáltam ki, szedtem őket 1-6 hónapig. Kivétel nélkül mindegyiknek megszűnt a pozitív hatása néhány hónap után, annak ellenére, hogy valami javulás tapasztalható volt az elején.


Mivel a jelenlegi gyógyszer sem vált be, hiába a dózis emelés, hiába a szedési rendszer megváltoztatása, nem maradt más gyógyszer, amit ki lehetne próbálni. Pedig próbáltunk szinte mindent, még olyat is, ami nem kifejezetten depresszióra van.


Ilyenkor mit lehet tenni? Ennyi volt? Éljek úgy ahogy akarok, ameddig tudok?


26/f


2016. szept. 13. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A pszichoterapia nem merult fel?
2016. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Volt már az is.
2016. szept. 13. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Csoda, hogy nem bolondultál bele...Van aki évekig szedi ugyanazt a gyógyszert, te legalább változatosan teszed. Különben hogyan állapítjátok meg az orvossal egyetembe, hogy egy antidepresszáns hat, vagy nem hat?
2016. szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy ha tartósan visszaesik a hangulatom, csökken a koncentrációm stb. vagyis visszajönnek a depressziós epizódok, kb. 2-3 hónapig. És ezt általában könnyű érzékelni, megfigyelni. Volt pl. a floxet, ott háromszor kellett dózist emelni, emelés után jó volt 1-2 hónapig, utána ugyanúgy vissza...
2016. szept. 13. 19:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell "gyógyszer" (orvosság). Egyik antidepresszáns sem gyógyítja ugyanis a depressziót, csak tüneti kezelésnek jók. Meg kell találni a depresszió kiváltó okát attitűd szintjén (a leggyakoribb a tanult tehetetlenség), és azt kell kezelni.
2016. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincs mit megtalálni a kiváltó okon, mivel nincs kiváltó ok, ha a genetikát annak lehet hívni. Egészen kiskorom óta jelen van a szorongás és a depresszió, 13 évesen is brutális mélypontokon voltam már. Több orvosnál, pszichológusnál is voltam, ők is arra jutottak, hogy genetikai a hátterű. Emiatt igenis kell a gyógyszer.
2016. szept. 13. 21:40
 7/12 anonim ***** válasza:

"nincs kiváltó ok, ha a genetikát annak lehet hívni" - baromság.


"Több orvosnál, pszichológusnál is voltam, ők is arra jutottak, hogy genetikai a hátterű." - BAROMSÁG.


Találj valakit, aki kikezel, feltárja, honnan ered. Lehet, hogy csecsemő- vagy magzatkori trauma. Regressziót alkalmaztak egyáltalán?

2016. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Találj valakit, aki kikezel, feltárja, honnan ered. Lehet, hogy csecsemő- vagy magzatkori trauma. Regressziót alkalmaztak egyáltalán?"


Butasagokat beszelsz. A depresszio lehet genetikai eredetu is. A regesszio pedig egy statisztikai modszer, illetve a korabbi viselkedeshez valo visszaterest jelenti.

2016. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A HAJLAM lehet genetikai eredetű. Olyan nincs, hogy genetikailag determinálva van, hogy én márpedig depressziós leszek.
2016. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt tapasztaltam, addig hatott a gyógyszer amíg folyamatosan emelték az adagot, majd mikor elértünk 300mg-ig azt mondták ettől többet még senkinek sem adtak.. szóval kb 1 hónapig éreztem h kicsit javultam aztán semmi... kísérleteztek még rajtam párral de egyiket sem bírtam, vagy egyensúlyzavart csinált, vagy a végtagjaimat zsibbasztotta le, ami jó lett volna az meg hatalmasra növelte az étvágyam, állandóan éhes voltam, híztam is, ezért abbahagytam.

Egyébként nemrég kimutatták hogy a depressziós emberek agyában eltérés van a hippocampusban:

https://www.youtube.com/watch?v=S6Oij066mHE

2016. szept. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!