Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kórosan figyelemre vágynék?...

Kórosan figyelemre vágynék? Ez egy betegség?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny lelkű vagyok, és már kiskoromban is észrevettem, hogy szeretem a figyelemfelkeltést.

Persze nem úgy, hogy kihívóan öltözök/csúnyán beszélek, stb, ezekhez túl félénk vagyok, sőt, egy idegennel alig bírok beszélni.

Viszont azt észrevettem, hogy ha pl. arra gondolok, hogy elájulok a többi ember szeme láttára, vagy mondjuk el kezd vérzeni az orrom nagyon izgatott leszek.Egy ideig ugyan akartam, de nem tettem semmit ezekért a vágyakért, viszont utána nem bírtam tovább.Csináltam már olyat, hogy nem ettem 5 napig, csak hogy lássák rajtam hogy valami nincs rendben.Meg bevettem gyógyszereket "és valaki éppen meglátta".Holnap is azt tervezem, hogy elájulok...

Tudom, hogy ez szörnyű, kérlek ne ítélkezzetek, én lennék a legboldogabb, ha nem az ilyen hitvány tevékenységek, az emberek becsapása és aggodalma jelentené az örömöt, de nem tudok mit tenni, csak ettől leszek boldog.Ja és nagyon érdekelnek a mentális betegségek, szerintem hipochonder is vagyok...

Az lenne a kérdésem, hogy ez valami betegség?

Másnak is volt már ilyen?

Ha igen, hogyan lehet kigyógyulni?

16/l



2016. szept. 13. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
De örülnék egy ilyen lány barátnak <3
2016. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért?(vagy irónia?)
2016. szept. 13. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad mulik,hogy kigyógyulj ebbõl a helyzetbõl.Nem te tehetsz róla,hogy "kórosan" figyelemre vágysz, biztosan megvan az oka.Talán nem figyeltek rád eleget, nem beszélgettek hozzád, fel akarod hivni magadra a figyelmet,hogy foglalkozzanak veled.Beszélj errõl egy szakemberrel,mert a végén még nagyobb hülyeségeket figsz csinálni,amely végzetes is lehet.
2016. szept. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Valami sérelem érhetett kiskorodba.. Nagyon sok minden múlik a nevelésen is meg hogy milyen volt az iskolában esetleg.. 19 éves fiú vagyok és "sajnos" elég érzékeny vagyok én is.. Amúgy ezek elég durva dolgok szerintem hogy így akarod magadra kelteni a figyelmet.. Történt veled valami durva dolog régebben vagy a családoddal?
2016. szept. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat. :)

Hát nem volt a legboldogabb gyerekkorom, de azt hiszem nem panaszkodhatok.

Szüleim 4 éves koromban elváltak, apukám alkoholizmusa miatt.Anyukámnak így sokat kellett dolgozni, nem volt sokszor otthon.Van két testvérem, én vagyok a középső.Mindig is úgy éreztem, hogy engem nem szeretnek, a testvéreimet részesítik előnyben.Amikor elsős lettem akkor kezdett rosszabbodni.Egyszer amikor már nem bírtam tovább magamban tartani elmondtam anyukámnak sírva, hogy tudom hogy nem szeretnek.Anyukám meg persze érthető okokból kiakad, és azt mondta, hogy ez a hülyeség csak az én fejemben él.Biztos rosszul esett neki, de én még mindig így érzek, csak már nem mondom.Nem akarok ilyen hisztis kis hülye lenni, aki másoktól függ.De akárhányszor visszafogtam magam, hónapokra nem csináltam semmi ilyesmit, csak olyan rossz kedvem lett, hogy már nem másokért akartam magam bántani.Nem tudom már mit tegyek.

Pszichológus nem néz hülyének, ha ezt elmondom neki?

2016. szept. 14. 01:21
 6/8 anonim válasza:
100%
Ez nagyon sulyos problemava noheti ki magat. Gondolj bele mi lesz, ha par ilyen figyelemfelketesed nem kelti fel a figyelmet elegge...egyre durvabb eszkozokhoz fogsz nyulni. Mindenkeppen keress fel egy pszichologust/pszichiatert.
2016. szept. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Pszichologus persze, hogy nem nez hulyenek. Az a munkaja, hogy ilyen helyzetekben segitsen. Ez kb olyan, mintha a haziorvosod hulyenek nezne, mert faj a torkod.. :)
2016. szept. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha azt érzed,hogy téged nem szerettek,mert ott voltál középsõ gyerekként.En ugyanezt éltem gyerekként, felnõttként.Mégsem folyamodtam ilyen dolgokhoz, igaz nagyon tud fájni, de nem baj, ez nem az én bünöm.Majd a gyerekeidet te megpróbálod igazságosan szeretni.

A szakember nem fog hülyének nézni, de szerintem most is jobban érzed már magad,hogy kiirtad magadból.

2016. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!